KreuCelebrity

Përgatitje në rast funerali; Mbreti Charles dhe Camilla përjashtojnë Princin William!

Përgatitje në rast funerali; Mbreti Charles dhe Camilla

Princi William thuhet se është përjashtuar nga takimet për të diskutuar planin në rast të funeralit të babait të mbretit Charles III. Planet e funeralit për Mbretëreshën Elizabeth II njiheshin si Operacioni London Bridge. Operacioni i ngjashëm për Mbretin është quajtur Ura Menai, me Qeverinë dhe Familjen Mbretërore që përgatiten për skenarin më të keq nëse gjendja e tij shëndetësore përkeqësohet.

Mbreti kohët e fundit bëri njoftimin rrëqethës se po lufton me kancerin, megjithëse në deklaratën e Buckingham Palace nuk u zbulua se me cilin lloj kanceri ishte diagnostikuar Madhëria e Tij.

Gjatë trajtimit të tij, Mbreti Charles ka punuar nga shtëpia për të kryer detyrat e tij, ndërsa Camilla ka kryer angazhime mbretërore personalisht.

Përgatitje në rast funerali; Mbreti Charles dhe Camilla

Në atë kohë, Pallati këmbënguli që 75-vjeçari "mbetet plotësisht pozitiv për trajtimin e tij" dhe "pret me padurim të kthehet në detyrën e plotë publike sa më shpejt të jetë e mundur".

Por si një plan emergjence, Mbreti Charles dhe Mbretëresha Camilla janë takuar privatisht me zyrtarë qeveritarë për të bërë marrëveshje. Megjithatë, Princi William mesa duket është përjashtuar nga përgatitjet, pavarësisht se është trashëgimtar i fronit.

Siç rezulton, Mbreti Charles ka qenë i prirur të shmangë shtimin e stresit për William, i cili tashmë po balancon detyrat e tij mbretërore me kujdesin për tre fëmijët e tyre, ndërsa gruaja e tij, Kate Middleton, i nënshtrohet trajtimit për kancerin.

Princesha e Uellsit njoftoi të premten në një mesazh të regjistruar se ajo ishte diagnostikuar menjëherë pasi kishte planifikuar një operacion abdominal, nga i cili po shërohej që nga janari.

 

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF