KreuCelebrity

Punonjësit e spitalit përpiqen të marrin të dhënat e dosjes së Kate Middleton!

Punonjësit e spitalit përpiqen të marrin të dhënat e

Spitali “The London Clinic”  ku Kate Middleton iu nënshtrua një operacioni abdominal thuhet se ka nisur një hetim pas akuzave se anëtarët e stafit u përpoqën të aksesonin të dhënat e saj mjekësore.

Të paktën një anëtar i stafit dyshohet se u kap duke u përpjekur të aksesonte të dhënat mjekësore të Princeshës së Uellsit. Akuzat kanë shkaktuar tronditje në spitalin në Marylebone, i cili ka një reputacion për trajtimin e familjes mbretërore, ish-presidentëve, kryeministrave dhe të famshëm.

“Kjo është një shkelje e madhe e sigurisë dhe tepër e dëmshme për spitalin, duke patur parasysh reputacionin e tij për trajtimin e anëtarëve të familjes mbretërore. Zyrtarët e spitalit kontaktuan Pallatin Kensington sapo incidenti i erdhi në vëmendje dhe siguruan se do të kishte një hetim të plotë.

Punonjësit e spitalit përpiqen të marrin të dhënat e

I gjithë personeli mjekësor ishte i tronditur nga akuzat dhe i lënduar që një koleg i besuar dyshohet se ishte përgjegjës për një shkelje të tillë të besimit dhe etikës”, tha një burim për Mirror.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF