KreuHoroskop

Horoskopi ditor, e enjte 30 nëntor 2023

Horoskopi ditor, e enjte 30 nëntor 2023

Dashi

Prano kompromiset në qoftë se je në çift, ndonjëherë duhet të jepni më shumë nga vetja për të ruajtur harmoninë. Megjithatë, duhet të bëni diçka që stimulon edhe imagjinatën e partnerit/es. Ngjarje të mëdha në dashuri do të vijnë për beqarët, por duhet të jenë të kujdesshëm në zgjedhjet që do bëjnë! Është e mundur që ju të shtyni një projekt, por është mirë, sepse sot ai mund të jetë i rrezikshëm.

Demi

Dita do të jetë e bukur për ata që kanë një marrëdhënie për një kohë të gjatë, ju mund të bëni programe premtuese për të ardhmen. Yjet do t’ju ndihmojnë të realizoni një ëndërr. Beqarët janë duke përjetuar momente të kënaqshme, në të gjitha aspektet, por kjo nuk do të thotë se ata do të gjejnë shpirtin binjak. Gjendja astrale e yjeve nuk duket e mirë në aspektin profesional, por diplomacia juaj do të bëjë mrekulli!

Binjakët

Yjet tregojnë një pauzë të qetësisë dhe mirëqenies psikofizike. Është koha e duhur për të ndërmarrë një reflektim mbi jetën tuaj të dashurisë. Beqarët janë të lodhur duke pritur për dashurinë. Rruga drejt suksesit në punë është e dhimbshme, por midis një të papriture dhe tjetrës ju po arrini në mënyrë të sigurtë në qëllimin përfundimtar.

Gaforrja

Përballuni këtë të enjte me të menduarit pozitiv. Pushoni angazhimet tuaja dhe organizohuni, një mbrëmje romantike ju pret me të dashurin/ën tuaj! Zemrat e vetmuara do të jenë në gjendje shpirtërore të mirë për njohje të reja. Në aspektin profesional ka ardhur koha të dilni nga atributet sepse do të ballafaqoheni me situata ku nuk do të jetë e lehtë të jesh i durueshëm.

Luani

Nëse doni të zgjidhni problemet me partnerin/en tuaj, është më mirë të shtyni dialogët dhe vendimet në kohë më të mira. Jepni një arsye nëse gjërat nuk shkojnë ashtu siç dëshironi. Beqarët do të përfshihen nga një tërheqje e fortë për një mik, por do të preferojnë të mos e zbulojnë atë. Projektet tuaja të biznesit mund të pengohen nga disa vështirësi, nuk do të heqësh dorë, do të gjesh një zgjidhje të mirë.

Virgjëresha

Dita do të jetë pozitive nga pikëpamja sentimentale, ju keni mbështetjen e padiskutueshme të Hënës në Dem, me gjithçka që vijon. Lajme dhe ndryshime pritet të vinë së shpejti edhe për beqarët e Virgjëreshës që me hijeshinë e tyre sot do të tërheqin shumë persona rreth vetes. Ditë e shkëlqyer edhe në aspektin profesional. Një frymë ripërtëritëse është rrugës, me qëllim arritjen e projekteve tuaja të preferuara.

Peshorja

Në dashuri diskutimet me një ish-in tuaj, do të jenë të mira për të kuptuar se jeta juaj ka marrë një kthesë tjetër. Jetojeni të tashmen pa frikë. Ata që janë vetëm do të duhet të qartësojnë disa ide në jetën e tyre për të cilat janë ende të paqartë. Së fundi, në punë pas një presioni të gjatë, mund të mblidhni atë që keni mbjellë në të kaluarën.

Akrepi

Nëse prisni një mundësi të mirë për të ndryshuar disa rregulla të marrëdhënies në çift, rrethanat aktuale janë të pafavorshme. Dita do të jetë mjaft e zymtë. Nga ana tjetër, beqarët do të jenë në gjendje të provojnë emocione të reja, është koha për të kthyer faqe! Nervozizmi do të jetë rendi i ditës suaj në punë, veçanërisht nëse keni ndonjë vështirësi në përmbushjen e angazhimeve tuaja.

Shigjetari

Me yjet në krahun tuaj, do të jeni në gjendje të gjeni ekuilibrin e duhur në qoftë se jeni në çift dhe jeni më shumë se kurrë gati për të jetuar një natë të bukur me partnerin/en! Persona të interesuar për beqarët do shfaqen në horizont, nuk do mungojnë takimet dhe njohjet e reja. Puna do të jetë pika thelbësore e ditës. Investimet janë ambicioze, por tregohuni të vëmendshëm me lëvizjet tuaja.

Bricjapi

Sot të lindurit e Bricjapit do ta kenë të lehtë për të shprehur ndjenjat dhe kjo do t’ju japë një dorë të mirë në marrëdhëniet me të dashurin/ën. Beqarët nuk do të jetë shumë të suksesshëm, kështu që do të jetë e padobishme të mundohen për të gjetur me patjetër shpirtin e tyre binjak. Në punë ju do të përdorni të gjithë energjinë tuaj me qëllim rritjen e të ardhurave.

Ujori

Është koha për buxhetet si në punë ashtu edhe në sektorin privat. Sigurisht, një debat me personin e zemrës nuk është fundi i botës, ju dini edhe se si të bëni paqe! Drita e hënës e favorshme për ata që janë vetëm, ju mund të rifilloni ndonjë lidhje të re në sferën private. Do keni një profil të ulët në punë, veçanërisht ata që kanë një biznes familjar.

Peshqit

Do të keni Diellin në favorin tuaj, por gjithashtu dhe Mërkuri do të stimulojë imagjinatën tuaj dhe do t’ju japë shumë mundësi të bukura për të jetuar me partnerin/en. Beqarët do të kenë mundësi të bëjnë gjëra që lidhen me pasionet e tyre dhe kjo do t’i bëjë ata të jenë të lumtur. Sot ju do të jeni në gjendje të planifikoni të ardhmen tuaj në punë, lidhur kjo edhe nga kushtet e të mira ku ndodheni.

 

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF