KreuHoroskop

Horoskopi ditor, e hënë 1 janar 2024

Horoskopi ditor, e hënë 1 janar 2024

Dashi

Ju mund të përjetoni marrëdhënie romantike me qetësi të plotë. Është një ditë e mirë për dashurinë, me Venusin në shenjë do të zgjidhësh çdo problem të vogël. Beqarët mund të kalojnë më shumë kohë me miqtë. Mundësi të mira vijnë tek ju gjatë kësaj dite në punë, është koha e përkryer për të filluar një projekt të ri.

Demi

Për të mos e komplikuar jetën, përpiquni të parashtroni prioritetet dhe të ndërmerrni veprime për t’i zgjidhur ato. Nëse kriza juaj në çift nuk është zgjidhur plotësisht sot ju mund të kërkoni sqarime. Për beqarët do ketë takime të reja dhe do të kalojnë një ditë të bukur. Yjet sot nuk ju japin zgjidhje për të rregulluar disa çështje të punës, prandaj bëni kujdes me vendimet.

Binjakët

Do ta hidhni veten në një histori me entuziazëm të madh, por ju e dini se mund të zgjasë edhe për një kohë të shkurtër. Megjithatë, ndonjëherë ajo që duket e brishtë mund të jetë shumë e fortë! Beqarët sot do të kuptojnë se një miqësi nuk është ajo që dukej. Të mbrojtur nga yjet, ju jeni në gjendje ideale të guxoni: është koha për të filluar projektin që keni kohë që e mendoni.

Gaforrja

Janë yjet ato që ju japin siguri dhe edhe nëse ju tregoni një nënshtrim të vogël, nuk keni pse të ndjeheni të shtypur. Në vend të kësaj, do jenë disa qëndrime nga ana e miqve ato që do t’ju shqetësojnë. Për beqarët sot do të jetë një ditë e rëndësishme, ka nga ata të cilin mund të nisin edhe një lidhje. Sot puna juaj do të jetë e organizuar me kolegët konkurrues, do bëni gjithçka për të mos humbur vendin e parë.

Luani

Dëshira për të përjetuar përvoja të reja dashurie do t’ju udhëheqë. Megjithatë, është e rëndësishme që të lejohet që gjërat të ndjekin rrugën e tyre pa i detyruar ato. Beqarët sot do të kenë një dëshirë të madhe për të rënë në dashuri dhe të përpiqen për t’i bërë përshtypje një personi. Aktiviteti juaj profesional përmirësohet dhe çdo gjë shkon pa probleme.

Virgjëresha

Yjet ju ngarkojnë sot me energji pozitive, ideale për t’ju dhënë atë që ju pëlqen pa shumë frikë. Gëzoni mirëkuptimin e të qënurit në çift, e meritoni. I nxitur nga trioni i bukur ajror i Hënës, beqarët mund të bëjnë takime interesante që do të lënë shenjën e tyre. Sfera profesionale është e gatshme t’ju japë shumë shpërblime. Është një periudhë intensive dhe mund ta konsideroni veten me fat.

Peshorja

Disa keqkuptime mund të shkaktojnë një atmosferë disi të tensionuar në çift dhe në familje. Toleranca dhe elasticiteti do t’ju ndihmojnë të dilni nga ajo. Zemrat e vetmuara do të jenë në gjendje t’i kushtojnë vëmendje dikujt nga i cili/e cila ata janë të tërhequr. Disa probleme në punë do të shkaktojnë shqetësime. Kini kujdes që të mos e vendosni veten në një dritë të keqe, ju mund të lëkundni karrierën tuaj.

Akrepi

Shmangni konfliktet në familje dhe përpiquni të mos bini në kurthin e provokimeve. Megjithatë mos u shqetësoni, ka mundësi të shkëlqyera për të kompensuar kohën e humbur me partnerin/en tuaj. Beqarët do të kërkojnë këshilla për të zgjidhur një çështje të rëndësishme. Mjaft me konkurse. Ju nuk duhet gjithmonë të jeni i pari, veçanërisht pasi rivalitetet e caktuara ju bëjnë të humbni kohën dhe energjinë e çmuar.

Shigjetari

Ditë e gëzuar dhe e lumtur për shumë prej jush. Pozitiviteti juaj dhe humori i mirë do të jenë pika fillestare për të krijuar një bashkëpunim të thellë me të dashurin/ën tuaj. Beqarët janë ende në kërkim të dashurisë, por nuk do të heqin dorë as nga miqtë. Hëna në Ujor ju shpall një klimë bashkëpunimi, ju nuk mund të kërkoni ndonjë gjë më të mirë.

Bricjapi

Disa probleme në marrëdhënie, sidomos në ato familjare. Saturni në shenjën tuaj ju bën tepër të ngurtë dhe shumë të rreptë me gjysmën tuaj, duhet të jeni më fleksibël. Dëshira për të ikur dhe për të gjetur interesa të reja sot do të jetë shumë e fortë për beqarët. Biznesi dhe investimet do të jenë në plan të parë dhe do të jeni të suksesshëm.

Ujori

Qielli është pozitiv për ndjenjat edhe nëse do të ketë disa grindje me partnerin/en për disa gjëra të pakuptimta. Pavarësisht nga çdo gjë, në mbrëmje do të gjeni përsëri harmoninë. Beqarët sot do të shtyhen për të çuar përpara njohjen me një person, por ka pak perspektiva për të marrë një po! Ju mund të vendosni themelet për të konsoliduar të ardhmen tuaj profesionale.

Peshqit

Disa dyshime rreth partnerit/es ende ju shqetësojnë disi. Zhdukni çdo gjë natyrshëm dhe përjetoni çdo moment të lumtur në çift. Beqarët do të kenë takime të dobishme dhe do të kapërcejnë çdo ngjarje të papritur. Nuk ka mungesë të lajmeve të punës dhe do të punoni shumë për të arritur qëllimet tuaja.

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF