KreuHoroskop

Horoskopi ditor, e mërkurë 14 shkurt 2024

Horoskopi ditor, e mërkurë 14 shkurt 2024

 


Dashi

Do i kaloni te gjitha vështirësitë qe keni pasur ne çift dhe do e mendoni me më tepër optimizëm te ardhmen. Do jeni gjate gjithë kohës te buzëqeshur sot. Beqaret do arrijnë te bëjnë për vete cilindo person qe do pëlqejnë dhe kjo do i lumturoje pa mase. Mos merrni asnjë hua për te stabilizuar buxhetin sepse kjo do iu krijonte me tepër probleme. Gjeni një zgjidhje tjetër.

Demi

Kujdesuni me tepër sot pe rate qe keni ne krah sepse po e late pas dore marrëdhënia ne çift do jete problematike. Shprehini edhe me tepër ato qe ndjeni. Për beqaret jo çdo gjë do shkoje mire, por nuk do mërziten edhe ashtu si janë. Miqtë do i ftojnë te dalin e te argëtohen. Ne planin financiar duhet te tregoheni shume te kujdesshëm dhe te mos shpenzoni kuturu.
Binjaket

Jeta juaj ne çift do jete mjaft e animuar gjate kësaj dite dhe do ndiheni për mrekulli ne krahët e atij qe dashuroni. Gjithçka do e bëni ne bashkëpunim me njeri-tjetrin. Për beqaret do ketë surpriza pa fund. Përgatituni shpirtërisht për ndryshime rrënjësore. Situata financiare do ndërlikohet se tepërmi nëse ju shpenzoni kuturu dhe nuk mendoni aspak për te ardhmen.
Gaforrja

Jeta ne çift do jete shume e thjeshte dhe aspak problematike gjate kësaj dite. Merrini gjerat si t’iu vijnë dhe dashurohuni ashtu si ta ndjeni. Takimet do jene te shumta për beqaret, por asnjeri prej tyre nuk do jete ne lartësinë e duhur sa për te filluar një lidhje te qëndrueshme. Bëhuni me te duruar. Financat do jene shume delikate. Kujdes me shpenzimet marramendëse.

Luani

Partneri juaj do ridashurohet me ju sot duke pare sjelljesh, por edhe sharmin e finesën qe do keni. Mbrëmja do jete e nxehte dhe mjaft emocionuese. Beqaret do kenë takime impresionuese nga te cilat mund te fillojnë histori dashurie afatgjata. Shfrytëzojeni çdo mundësi! Financat nuk do jene aq te mbrojtura sa me pare, kështu qe shpenzoni me maturi.

Virgjeresha

Fale mbështetjes se Venusit jeta juaj ne çift do kaloje një faze mjaft euforike sot. Do flisni hapur me partnerin tuaj dhe do bashkëpunoni për gjithçka me te. Beqaret do ndihen mire edhe me statusin qe kane, prandaj nuk do kërkojnë me ngulm te fillojnë një histori dashurie. Financat do jene goxha problematike dhe kjo do iu shqetësojë pa mase. Beni kujdes!
Peshorja

Do jeni shume te qarte për atë qe doni sot dhe do flisni pa druajte me partnerin. Ne këtë mënyrë do arrini t’iu jepni zgjidhje edhe disa pengjeve te se shkuarës. Beqaret do kenë disa takime, por vetëm njeri do i emocionoje se tepërmi. Njihuni mire me atë person para se te hidhni hapa me tej. Buxhetin do e menaxhoni me se miri dhe nuk do keni asnjë problem.

Akrepi

Klima ne jetën tuaj ne çift do jete shume e ngrohte gjate kësaj dite. Partneri do iu surprizoje ne çdo moment dhe do iu beje te ndiheni me se miri. Shfrytëzojeni çdo sekonde pranë tij. Beqaret do fillojnë aventura te reja, por afatshkurtra. Ne planin financiar mos u tregoni aspak impulsive nëse nuk doni te keni probleme serioze. Ky sektor nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme.

Shigjetari

Rutina do e pushtoje gjate gjithë kohës jetën tuaj ne çift sot dhe nuk pritet asgjë interesante. Edhe humori do iu ndryshoje shpesh çka do beje qe te acaroheni me gjene me te vogël. Beqaret nuk duhet t’iu besojnë aspak personave qe do i joshin sot sepse do përballen me zhgënjime. Financat fatmirësisht do jene te mbrojtura dhe aspak problematike.

Bricjapi

Do e vuani mjaft lënien pas dore nga partneri juaj sot dhe ne një moment mund te mendoni te shihni dike tjetër. Kujdes, mos u nxitoni sepse gjerat mund te ndryshojnë shume shpejt. Beqaret nuk do jene shume me fat as sot dhe do mbeten serish me te njëjtin status. Financat duhen pasur me tepër ne vëmendje dhe duhen menaxhuar me maturi.

Ujori

Nëse jeni ne një lidhje duhet te tregoheni me te moderuar gjate kësaj dite. Nëse doni te jeni paksa me te pavarur nga ai qe keni ne krah flisni me te para se te merrni vendime. Beqaret do jene gati te bëjnë edhe sakrifica vetëm e vetëm për te gjetur princin e tyre te kaltër. Financat do jene te paqëndrueshme prandaj nuk ehte koha për investime marramendëse.

Peshqit

Dite e mbushur me momente te lumtura kjo e sotmja për te dashuruarit. Do filloni te bëni edhe plane për te ardhmen ne çift dhe do qëndroni me afër atij qe dashuroni. Beqaret do jene me te qarte pe rate qe duan dhe do bëjnë çmos ta gjejnë personin ideal. Financat nuk do jene te këqija, megjithatë duhen shmangur shpenzimet e ekzagjeruara.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF