KreuHoroskop

Horoskopi ditor, e mërkurë 17 janar 2024

Horoskopi ditor, e mërkurë 17 janar 2024

Dashi

Sot planetët janë pak luhatës dhe ju duhet t’i kushtoni vëmendje asaj që thoni në mënyrë që të mos e bëni partnerin/en nervoz. Në disa raste është më mirë të heshtësh dhe të mendosh. Beqarët mund të ndjehen të shqetësuar nga sjellja e një personi që nuk i pëlqen më. Është një periudhë e favorshme për projekte të guximshme dhe konkrete. Shmangni rënien e investimeve të pasuksesshme.

Demi

 


Për fat të mirë, sot qielli juaj është i lirë nga shqetësime të caktuara dhe mund t’i kushtoni më shumë kohë personit që jeni pranë. Periudhë e mirë për një analizë të brendshme. Për beqarët është koha për të kërkuar dashurinë, por me qetësi dhe pa nxitim! Përgjegjësitë rriten dhe ju ndiheni gjithnjë e më shumë të detyruar të bëni çmos për t’i pëlqyer eprorëve tuaj.

Binjakët

Ditë e guximshme, midis aksidenteve dhe ngjarjeve të papritura do të arrini të mos hidhni një angazhim me të dashurin/ën tuaj. Gjithsesi marrëveshja është e mirë dhe ju do të jeni të lumtur. Ditë e mirë edhe për beqarët për të bërë zgjedhje, yjet janë plot me surpriza! Pak më shumë durim do të nevojiten për të zgjidhur disa probleme në punë, por kolegët do t’ju falënderojnë.

Gaforrja

Shtyni disa diskutime të vogla me partnerin/en në një moment më të favorshëm, ndoshta ju mund të shihni gjërat nga një këndvështrim tjetër. Nëse jeni vetëm, nuk do të jesh në gjendje të jesh i lirë nga mendimet ashtu siç dëshiron, një përplasje dashurie të mundon. Jini më shumë mirëkuptues me kolegët në punë, ju jeni më të avancuar falë intuitës tuaj të pagabueshme.

Luani

Dita do të vazhdojë pa probleme dhe dashuria duket se ju jep disa kënaqësi. Një surprizë në mbrëmje do t’ju habisë. Beqarët nuk do të luftojnë për të gjetur personin e duhur për t’u argëtuar dhe do të kenë shumë mundësi për të përjetuar aventura të reja. Mendoni për disa projekte që doni të kryeni dhe kontrolloni se cilat janë më të përshtatshme për të përfituar prej tyre.

Virgjëresha

Disa kontraste rishfaqen në marrëdhënien në çift. Polemikat tuaja kundër partnerit/es, megjithatë, kanë pak kohëzgjatje, në realitet ju vetëm doni të hidheni në krahët e tij/saj! Beqarët do të jenë më pak të fokusuar te dashuria, ata do të duhet të përpiqen të bashkohen me të gjithë. Jini akomodues ndaj kolegëve dhe atyre që janë përreth jush, vetëm në këtë mënyrë mund të gjeni ekuilibrin e duhur.

Peshorja

Një ditë ideale për të zgjidhur problemet e dashurisë. Ju në fakt mund të shënohni një histori që ishte plasaritur falë ndikimit të Venusit që dominon në shenjë. Beqarët do të duhet të dëgjojnë zërin e zemrës që i shtyn ata drejt një personi, ndoshta është koha për të ecur përpara. Punë e mirë, intuitat tuaja sot do t’ju largojnë shumë dhe do t’ju bëjnë të vlerësoheni nga eprorët.

Akrepi

Një dëshirë për ndryshim në sferën sentimentale do t’ju çojë në një vendim të papritur. Ju nuk do të dini se si të shtypni zemërimin për një të drejtë të gabuar, por pretendoni të jeni të justifikuar! Ata që janë vetëm do të animohen me pasion të zjarrtë dhe do të argëtojnë takime të reja. Ju do të jeni të motivuar në punë, dhe mjaft të vëmendshëm.

Shigjetari

Problemet sentimentale që keni menduar të zgjidhura do të dalin dhe nuk do t’ju japin afat. Nëse kujdeseni për të dashurin tuaj, përpiquni të stabilizoni marrëdhënien. Beqarët do të jenë në gjendje të përfitojnë nga një pushim për të reflektuar mbi një kuptim të ri dhe të vendosin se çfarë të bëjnë. Me Mërkurin në anën tuaj, ju do të bëni gjithçka me entuziazëm të madh. Intuita dhe inteligjenca ju shoqërojnë.

Bricjapi

Ndikimi i Venusit do t’ju bëjë më romantik sot, edhe nëse nuk e humbni ngurtësinë tuaj krejtësisht. Megjithatë, do të jetë një shenjë pozitive për një marrëveshje të re me partnerin/en. Lajm i mirë vjen për beqarët të cilët do të përjetojnë njohje të reja sot. Një situatë e re pune po vjen, por ju jeni pozitivë dhe të vendosur që të përballeni me fshehtësinë me qetësi.

Ujori

Pozicioni i mirë i Hënës do të zgjojë te ju dëshirat e ëmbla që do t’ju bëjnë të vlerësoni gëzimet e jetës së dashurisë. Është i mundur ndonjë keqkuptim i vogël me partnerin/en. Sot mund të ketë mundësi të mira për beqarët për të gjetur personin e duhur. Korniza astrale e favorshme për çdo aktivitet, veçanërisht ato që lidhen me shitjen. Perspektiva të reja pune po vijnë.

Peshqit

Një surprizë e bukur në dashuri do ta ndriçojë këtë ditë. Një ndjenjë që dukej pothuajse e harruar rishfaqet me mbizotërim dhe ju tërheq në emocione të reja. Miqtë e vetëm mund të jetojnë orë fantastike në shoqërinë e njerëzve të duhur. Jini të kujdesshëm në zgjedhjet tuaja dhe mos qëndroni për çështje të parëndësishme. Përveç aspekteve formale, gjithashtu merrni parasysh marrëdhëniet njerëzore.

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF