KreuStil Jetese

Tre shenjat e horoskopit që e kalojnë me lehtë një ndarje!

Tre shenjat e horoskopit që e kalojnë me lehtë një ndarje!

Ndarja është një situatë e vështire per këdo, por tre shenja të horoskopit, e kane më të lehtë se te tjerat ta kapercejnë marrëdhënien e mëparshme.

Dashi

Dashi njihet për natyrën e tyre të patrembur dhe aventuriere. Kur bëhet fjalë për ndarjet, ata i qasen me të njëjtën guxim. Ata e pranojnë se një lidhje ka mbaruar dhe janë gjithmonë të gatshëm për të nisur një udhëtim të ri. Ata i shohin ndarjet si mundësi për rritje personale dhe vetëdije. Dashët nuk janë nga ata që “bllokohen” në të kaluarën dhe janë gjithmonë të gatshëm të ecin përpara.

Luani

Luanët dallohet për vetëbesimin dhe dinamizmin e tyre. Ata e kanalizojnë energjinë e tyre në vetë-përmirësim, pavarësisht nëse është palestër, një hobi i ri apo karriera e tyre. Ata refuzojnë të lënë që një ndarje t’i përcaktojë ata dhe janë të vendosur të dalin prej saj më të fortë. Kur një Luan përjeton një ndarje, ai e merr atë si një sfidë për të provuar vlerën dhe pavarësinë e tij.

Shigjetari

Shigjetarët kanë një dashuri të lindur për aventurën dhe eksplorimin. Kur përballen me një ndarje, ata e shohin atë si një mundësi për të filluar një aventurë të re, pavarësisht nëse është një udhëtim në një vend të largët, fillimi i një projekti të ri ose një përvojë emocionuese. Ata lulëzojnë me ndryshimin dhe të renë, gjë që e bën më të lehtë për ta të heqin dorë nga e kaluara dhe të përqafojnë atë që po vjen.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF