KreuHoroskop

Këto shenja të zodiakut janë perfekte për miqësi të ngushta!

‘Më mirë një mik, se sa një çiflig’, është një nga shprehjet më të përdorura shqiptare, që vlen më shumë nga se e mendojmë. (Duke lënë mënjanë një pakicë), prania e të tjerëve në jetën e gjithësecilit është vërtetë e rëndësishme. Gjithmonë të lidhur me miqtë apo të afërmit, ia dalim të arrijmë shumëçka falë ndihmës që na ofrohet.

Nga ana tjetër, e ndjejmë të nevojshme të shprehim ndjenjat diku, e shpesh në raste të tilla na gjenden shokët apo shoqet e ngushta përkrah. I dedikojmë një pjesë të madhe të kohës këtyre personave kaq të veçantë, ndërsa   marrëdhënia në të tilla raste është reciproke. Por, çfarë thotë pozicionimi i yjeve në lidhje me këtë aspekt?

Disa nga shenjat e zodiakut janë të lindur për të qenë nën shoqërinë e përjetshme të njëri-tjetrit, e ju me siguri bëni pjesë në këtë grup. Zbuloni më poshtë kombinimet perfekte.

Dashi dhe Ujori
Demi dhe Gaforrja
Binjakët dhe Luani
Virgjëresha dhe Akrepi
Peshorja dhe Shigjetari
Bricjapi dhe Peshqit

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF