Recetë: Reçel luleshtrydhe i bërë në shtëpi!

Përbërësit
1kg lulehstrydhe
1kg sheqer
1 limon i shtrydhur

Përgatitja
Pasi i lajmë luleshtrydhet u heqim majën dhe i kullojmë. Shtriijmë në tenxhere në 2 radhë (apo më shumë) luleshtrydhet, mbulojmë me sheqer secilën radhë dhe e lemë të pushojë për 6 orë. Më pas e ziejmë në zjarr të ngadaltë për 30 min. Pak para se ta heqim nga zjarri, shtojmë lëngun e një limoni. E lemë të ftohet dhe e hedhim në kavanoz.
Bon Appetit!

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article