KreuHoroskop

Horoskopi ditor, e mërkurë 3 mars 2021

Horoskopi ditor, e mërkurë 3 mars 2021

Dashi

Përmbahuni nga agresiviteti i tepruar dhe këmbëngulja. Falë këtyre teknikave të reja ju do të keni më shumë sukses për të menaxhuar letrat që keni në dorë. Sa i përket çështjeve financiare, ato mund të pësojnë ndryshime drastike. Jo të gjitha prej tyre do të jenë me natyrë positive.

Demi

Demave, më shumë se kujto u duhet të bëjnë përpjekje reale personale në jetë. Të lindurit në Prill duhet të fillojnë të bëhen tani gati për një punë të vështirë dhe të gjatë. Oreksi juaj do të shtohet, kështu që ju duhet të kontrolloni veten dhe të keni një opinion objektiv për financat.

Binjakët

Sot është një ditë shumë e keqe për fillime të reja. Pak para darkës, veprimet tuaja do të përcaktohen në bashkëpunim me familjen dhe detyrat profesionale. Të gjitha planet tuaja do të bazohen në nevojat dhe detyrat aktuale që mbizotërojnë në sferat e jetës suaj.

Gaforrja

Gjatë gjithë ditës ekziston mundësia e eventeve të papritura si udhëtime të shkurtra, humoret e momentit apo ndryshimi i opinionit të partnerëve mbi kancerin. Kjo është padyshim koha më e mirë për të nënshkruar marrëveshje afatgjata. Në të njëjtën kohë ju mund të zhvilloni disa ide unike.

Luani

Luanët e lindur në korrik duhet të pranojnë përgjegjësi të reja e të vështira. Nëse ju jeni një këshillues karriere, rrethanat mund të jenë favorizuese. Megjithatë, ata që do pëlqenin të shmangnin punët e vështira, do të jenë të detyruar t’i bëjnë ato.

Virgjëresha

Ngjarjet e sotme do të refuzojnë me kokëfortësi t’i binden logjikës së Virgjëreshave, megjithatë do të qëndrojnë brenda parashikimeve. Virgjëreshat e lindura në mesin e shtatorit mund të bëhen nervoze, irracionale dhe të pavetëdijshme. Yjet këshillojnë të gjithë ata që janë shenja e Virgjëreshës që të kuptojnë kur duhet të qetësohen dhe të gjejnë kohë për më shumë pushim pasi e kanë të nevojshme.

Peshorja

Sot është një ditë e zënë dhe e stresueshme, për pasojë ju nuk duhet të planifikoni asgjë të rëndësishme sot me përjashtim të detyrave të pashmangshme. Jini të vëmendshëm sa i përket shëndetit tuaj trupor dhe tregoni interes në mjekime ose trajtime alternative.

Akrepi

Shumica e kohës së Akrepëve gjatë ditës do të jetë e përqëndruar në detyrat, problemet dhe informacione që konsiderohet i dhimbshëm dhe që sjell ndryshime në jetë. Është e rekomandueshme që ju të shmangni dorëzimin e deklaratave të të ardhurave si dhe takimet në godinat qeveritare me qëllim marrjen e dokumentave të rëndësishme.

Shigjetari

Gjatë ditës menaxherët e Shigjetarëve mund t’iu surprizojnë. Nëse ju keni lindur në mes të dhjetorit , ndryshimet tek ju nuk do të jenë shume favorizuese, përkundrazi, ju do të mërziteni kur të kuptoni se sa e paparishikueshme është situata.
Bricjapi

Vogëlimat e rastësishme të jetës mund të jenë interesante për ju dhe nëse keni dëshirë ju mund të mësoni detaje të rëndësishme dhe informacione të reja. Kontaktet me partnerët tuaj të jashtëm, planet profesionale, çështjet legale, kontaktet me botuesit tuaj ose shefat mund të ndryshojnë në disa aspekte praktike.

Ujori

Një situatë kritike mund të krijohet ose të zhvilohet gradualisht në jetën shtëpiake të Ujorëve. Ka shumë mundësi që do ju duhet të bëni më shumë përpjekje se më përpara në mënyrë që të stabilizoni jetën tuaj familjare.

Peshqit

Edhe pse ju jeni një natyrë e butë, fleksible dhe e qetë, ju mund të vini re disa cilësi të tjera tek vetja, si kokëfortësi, ashpërsi, agresivitet, dhe mungesë vullneti për të dëgjuar atë se çfarë të tjerët kanë për të thënë për ju. Duke e nisur ditën me këto cilësi, do të përfundoni duke bërë diçka që nuk i shkon natyrës suaj.

Bordo
Gusht - No.61

SHKARKO VERSIONIN PDF