KreuHoroskop

Horoskopi ditor, e shtunë 14 maj 2022

Horoskopi ditor, e shtunë 14 maj 2022

Dashi

Çfarëdo emocioni që mund të ndjeni nesër duhet ta përqafoni dhe të ndiheni mirë. Sa i përket aspektit profesional, mund të merrni lajme të mira në lidhje me një promovim.

Demi

Përpiquni të fokusoheni më shumë te gjërat tuaja private, duke i lënë pak pas dore punët publike. Sa i përket një investimi, gjasat janë që të merrni frytet e punës tuaj.

Binjakët

Tregoni më shumë kujdes me shpenzimin e parave, sepse mund të përfundoni të falimentuar. Shmangni në këto momente jetën ekstravagante, në mënyrë që të keni siguri ekonomike.

Gaforrja

Ju duhet ta vendosni veten në vend të parë nesër. Për një kohë të gjatë keni vënë nevojat dhe dëshirat e njerëzve të tjerë përpara përparësive tuaja. Bëni planet tuaja, zbatoni rregullat tuaja dhe kënaquni.

Luani

Nuk ka nevojë të jeni modest nesër, sidomos kur dikush lart e di shumë mirë sesa i talentuar jeni. Nëse merrni komplimente, është e këshillueshme të thoni faleminderit dhe të prisni shpërblimin që meritoni.

Virgjëresha

Nesër do të jetë më e lehtë se kurrë që të organizoheni. Ndiheni shumë energjik dhe të përqendruar. Nëse keni pritur për një kohë të gjatë për të bërë disa rregullime, nesër është dita e duhur.

Peshorja

Është një gjë e mirë, që muskujt tuaj janë ushtruar mirë gjatë ditëve të fundit, duke ju bërë gati për çdo moment nesër. Ashtu si një kamariere profesioniste, ju do të jeni në gjendje të ballafaqoheni me detyra të shumta dhe klientë të pangopur. Universi do t’i përgjigjet elasticitetit dhe aftësive tuaja.

Akrepi

Çfarëdo që të bëni nesër, mos e shitni veten lirë! Ju jeni të aftë për gjëra të mahnitshme tani dhe askush nuk mund t’ju thotë të kundërtën. Nëse kaloni shumë kohë duke medituar, do të humbni perspektivën.

Shigjetari

Ndërsa provoni veten se sa të aftë jeni, jeni gjithashtu duke dëshmuar për të gjithë të tjerëtm se jeni një forcë për t’u marrë parasysh. Në aspektin romantik, nesër mund të merrni lajme të mira.

Bricjapi

Mundohuni t’i bindni disa njerëz që keni përreth se nuk duhet të kenë frike nga idetë e reja. Në punë mund të përballeni me disa pengesa artificiale, të cilat me pak zgjuarsi do t’i kaloni.

Ujori

Nëse po përpiqeni të tërhiqni vëmendjen e një personi, nesër mund t’ia dilni mbanë. Do të keni sharmin për të rënë në sy dhe gjithashtu për të shkëlqyer. Sa i përket situatës ekonomike, gjërat do të stabilizohen.

Peshqit

Do të jeni në gjendje të krijoni një mënyrë krejtësisht të re për të bërë gjërat që ju doni. Në punë mund të përballeni me disa pengesa, që mund t’ju krijojnë zhgënjim. Mos hiqni dorë, edhe nëse pengesat duken të pakalueshme.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF