5.5 C
Tirana
E premte, 31 Mars, 2023
spot_imgspot_img
Array

“S’doja të isha më gjallë”, Meghan Markle flet për periudhën kur ka menduar vetëvrasjen!

Meghan Markle ka diskutuar publikisht se si ajo e shikon vetëvrasësen, duke u mbështetur në përvojën e saj negative të shëndetit mendor. Dukesha e Sussex-it, e cila tani është 41 vjeçe, ka folur konkretisht për faktin se dikur kishte menduar t’i jepte fund jetës së saj dhe tha ‘nuk ishte një vendim i lehtë për t’u marrë, siç mund ta imagjinoni’.

Markle së fundmi u shfaq në Ripple of Hope Awards dhe ajo u pyet për detajet personale që zbuloi gjatë intervistës së saj me Oprah Winfrey në mars 2021. Në përgjigje të pyetjes, Markle tha: “Unë nuk dua që askush të ndihet vetëm. Dhe kur keni kaluar çdo gjë që është sfiduese. Ne të gjithë duhet, kur të mundemi, të ndihemi mjaft të guximshëm dhe thjesht të flasim me sinqeritet për përvojën tonë”.

“Kjo u jep njerëzve të tjerë hapësirë dhe kurajo për të bërë të njëjtën gjë, por më shumë se kaq të ndihesh vërtet sikur nuk je vetëm, sepse mendoj se është shpesh ajo që mund të jetë pengesa më e madhe kur ndihesh kështu”. Markle foli se ishte një viktimë ndërsa jetonte me familjen mbretërore në Mbretërinë e Bashkuar. Ajo u bë objekti kryesor i interesit për shumicën e tabloideve dhe mediave në vend.

“Shiko, më vinte vërtet turp ta them në atë kohë dhe më vinte turp që duhet t’ia pranoja Harryt veçanërisht, sepse e di sa shumë humbje ka pësuar, por e dija që nëse nuk e thosha, atëherë do ta bëja atë”, ka pranuar ish-aktorja, “Thjesht nuk doja të isha më gjallë”.

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit