KreuCelebrity

Befason North West; vetëm 10 vjeçe do të publikojë albumin e parë!

Befason North West; vetëm 10 vjeçe do të publikojë albumin

Dhjetëvjeçarja North West, vajza e Kanye West dhe Kim Kardashian, mahniti audiencën teksa dha lajmin për albumin e saj të parë, "Elementary School Dropout".

Duke qenë në qendër të skenës së bashku me babain e saj fitues të Grammy, North West me besim zbuloi projektin e saj të fundit, i cili u prit me entuziazëm.  Titulli i albumit "The College Dropout", tregon krijimtarinë e artistes së re dhe lidhjet familjare me industrinë e muzikës.

Titulli i albumit “Elementary School Dropout” është pak problematic, pasi praktikisht do të thotë “ai që e la shkollën fillore” , por ndoshta North dëshiron të bëjë homazhe për albumin e parë të babait të saj të titulluar “The College Dropout”, domethënë “ai që e la universitetin”.

Befason North West; vetëm 10 vjeçe do të publikojë albumin

Pavarësisht moshës së saj të vogël, North West nuk është e panjohur për skenën muzikore. Me pjesët e mëparshme në këngë si "Talking/Once Again" nga "Vultures 1", ajo tashmë ka siguruar vendin e saj në historinë e muzikës si një nga artistet më të reja që premton shumë.

Befason North West; vetëm 10 vjeçe do të publikojë albumin

Njoftimi i saj ka ngjallur reagime të ndryshme në internet, pasi disa shprehin shqetësim në lidhje me implikimet e një artisteje kaq të re që ndjek hapat të babait të saj, veçanërisht në mes të polemikave antisemitiste të Kanye dhe deklaratave të tij të fundit publike në lidhje me arsimimin e fëmijëve të tij.

 

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF