KreuCelebrity

Cillian Murphy zbulon arsyen pse u bë vegan!

Cillian Murphy zbulon arsyen pse u bë vegan!

Aktori Cillian Murphy ka folur në podcastin “WTF With Marc Maron” dhe ka zbuluar arsyen se pse u bë vegan, ku prej 15 vitesh nuk ka prekur asnjë produkt shtazor.

“Ka patur vetëm shumë raste të sëmundjes së lopës së çmendur. Unë isha vegjetarian për rreth 15 vjet. Por nuk ishte kurrë një vendim moral. Ishte më shumë se isha i shqetësuar për kapjen e sëmundjes së lopës së çmendur”, u shpreh aktori.

Aktori tregoi se kur vendosi të bënte një “pauzë” dhe të provonte një pjatë me mish dreri, ai tha se nuk ndihej më mirë dhe finalizoi vendimin e tij për t’u bërë vegan.

Cillian Murphy zbulon arsyen pse u bë vegan!

“Nuk më mungon mishi, e kam ndaluar së ngrëni shumë kohë më parë. Pata një lloj ‘rikthimi’ dhe nuk u ndjeva më mirë, kështu që e ndalova përsëri“, tha ai.

I pyetur për ushqimin që i mungon më shumë tani që është në dietë vegane, aktori tha, “Më mungon djathi”.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF