KreuCelebrity

Del autopsia/ Zbulohet shkaku i vdekjes së Matthew Perry!

Del autopsia/ Zbulohet shkaku i vdekjes së Matthew Perry!

Largimi nga jeta e Matthew Perry trishtoi fansat në mbarë botën. Së fundmi autopsia ka zbuluar se aktori humbi jetën në moshën 54-vjeçare për shkak të efekteve akute të shkaktuara nga marrja e ketaminës.

Matthew Perry, i cili njihet gjerësisht për rolin e tij në serialin “Friends”, u gjet pa shenja jetë në vaskën e banesës së tij të shtunën e 28 tetorit dhe ekzaminimet e para nuk mundën të identifikonin shkakun e vdekjes.

Faktorët kontribuues në vdekjen e tij renditet mbytja në ujin e vaskës, sëmundja e arterieve koronare dhe efektet e buprenorfinës, e përdorur për të trajtuar çrregullimin e shkaktuar nga përdorimi i opioideve. Mënyra e vdekjes është cilësuar si aksidentale. 

Del autopsia/ Zbulohet shkaku i vdekjes së Matthew Perry!

Sipas autopsisë, pranë pishinës nuk u gjetën asnjë pilulë, drogë apo medikamente. Ai nuk kishte alkool apo droga si metamfetamina, kokaina, heroina dhe fentanil në trupin e tij.

Kujtojmë që familja e të ndjerit po planifikon që pasurinë e tij ta ndajë për njerezit në nevojë. Të afërmit e aktorit kanë folur për qëllimin e tyre për Fondacionin me emrin e të ndjerit.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF