KreuCelebrity

E dini që Lili Cingu ka luajtur si aktore në një film?

E dini që Lili Cingu ka luajtur si aktore në një film?

‘Mbretëresha’ e valles shqiptare, sikurse është cilësuar, Lili Cingu u shua në moshën 73-vjeçare, pas betejës me një sëmundje të rëndë. Gjendja e saj ishte përkeqësuar ndjeshëm javët e fundit, derisa kishte kaluar në gjendje kome.

E dini që Lili Cingu ka luajtur si aktore në një film?

E nëse të gjithë e njohim si një nga valltaret shqiptare më të mira që ka krijuar një personalitet të sajin unik, a e dinit që ajo ka luajtur edhe në një film?

E dini që Lili Cingu ka luajtur si aktore në një film?

Bëhet fjalë për filmin “Festë e Madhe”, me regji të Piro Milkani, ku vallëtarja ka luajtur përkrah aktorit të mirënjohur dhe shumë të dashur për mbarë publikun shqiptar Timo Flloko.

“Festë e Madhe” është një film dokumentar ku mori pjesë edhe trupa e baletit, kori dhe orkestra e Ansamblit Shtetëror të Këngëve dhe Valleve Popullore.

E dini që Lili Cingu ka luajtur si aktore në një film?

Kujtojmë që homazhet për artisten e ndjerë kanë nisur në orën 10:00 në hollin kryesor të Teatrit të Operës dhe Baletit.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF