KreuCelebrity

Gisele Bundchen humb nënën, pas betejës me kancerin!

Gisele Bundchen humb nënën, pas betejës me kancerin!

Nëna e Gisele Bundchen, Vania Nonnenmacher, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, pasi humbi betejën me kancerin.

Nonnenmacher po trajtohej në Spitalin Moinhos de Vento në Porto Alegre, Brazil. Ajo ka lënë pas gjashtë vajza, duke përfshirë Gisele dhe motrën e saj binjake, Patricia.

Gisele Bundchen humb nënën, pas betejës me kancerin!

Modelja e njohur ia ka dhënë meritën nënës së saj për karrierën e saj të suksesshme. Fillimisht aspironte të bëhej një volejbolliste, por më pas u zbulua nga Elite Model Management në 1993 pasi nëna e saj e regjistroi në një kurs modelimi së bashku me motrat e saj.

Gisele në fillim të këtij viti ndau një foto të rrallë familjare në Instagram, duke shprehur dashurinë dhe duke i uruar të gjithëve një 2024 të bekuar.

Gisele Bundchen humb nënën, pas betejës me kancerin!

Kur isha duke u rritur në Horizontina, Brazil, ne ishim gjashtë vajza në tryezën e darkës, gjashtë zëra ngriheshin për të folur ose për të qeshur ose për të mos rënë dakord menjëherë. Një ditë, babai im vendosi një rregull: nëse njëri prej nesh kishte diçka për të thënë, duhej të ngrinim dorën.

 

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF