KreuCelebrity

Gjendet e vdekur aktorja në moshën 69-vjeçare

Gjendet e vdekur aktorja në moshën 69-vjeçare
Cindy Morgan, e njohur më së shumti për rolet e saj në Caddyshack dhe Tron në fillim të viteve 1980, ka vdekur në moshën 69-vjeçare.

Ishte shoqja e dhomës e Morganit e cila e gjeti të vdekur. Sapo ishte kthyer në shtëpi pasi ishte larguar për pushime, trokiti në derën e dhomës së Morganit dhe nuk mori asnjë përgjigje atë ditë. Megjithatë, ajo ndjeu një “erë të keqe” që vinte nga dhoma e gjumit, kështu që thirri policinë për të hetuar.

Morgan besohet të ketë vdekur për shkaqe natyrale. Ajo u pa për herë të fundit e gjallë më 19 dhjetor.

Roli kryesor i Morgan erdhi në vitin 1980 si Lacey Underall në komedinë sportive Caddyshack , së bashku me Chevy Chase, Bill Murray, Rodney Dangerfield dhe Michael O’Keefe.

Ajo ndoqi suksesin e Caddyshack në filmin fantastiko-shkencor të vitit 1982, Tron , në të cilin ajo luajti Dr. Lora Baines dhe alter egon e saj Yori.

Morgan ka lindur në Çikago në 1954 dhe ka punuar si parashikuese e motit dhe DJ përpara se të ndiqte karrierën e saj të aktrimit , vazhdoi të aktrojë kryesisht në role televizive gjatë viteve ’80 dhe ’90, duke përfshirë në Bring ‘Em Back Alive dhe Falcon Crest.

 

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF