KreuCelebrity

Ja cili anëtar i familjes e shtyu Kate të flasë publikisht për kancerin

Ja cili anëtar i familjes e shtyu Kate të flasë publikisht

Pak ditë më parë princesha e Wale Kate Middleton nëpërmjet një video bëri publik lajmin se është diagnostikuar me kancer dhe se ka nisur trajtimin me kimioterapi. S’ka qenë aspak e lehtë për nënën  e tre fëmijëve që të realizojë atë video dhe duket se ka qenë Mbreti Charles ai që i ka dhënë përkrhajen më të madhe duke e frymëzuar Middleton të ndajë me gjithë botën sëmundjen e saj.

Ja cili anëtar i familjes e shtyu Kate të flasë publikisht

Kate dhe Charles dihet që kanë krijuar një lidhje të fortë në 13 vitet që nga martesa e saj me djalin e tij Princin Ëilliam, pasi ajo është mirëpritur në familjen mbretërore. Dhe kjo marrëdhënie thuhet se është 'çimentuar' javët e fundit nga të dy anëtarët e familjes mbretërore që ndodheshin në Klinikën e Londrës për operacione në të njëjtën kohë në janar.

Më pas, të dy u diagnostikuan me kancer në muajin shkurt, megjithëse Kate e vonoi shpalljen e saj publike deri të premten e kaluar për të marrë kohë për t'u thënë fëmijëve të saj në një kohë që ishte e duhur për ta.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF