KreuCelebrity

Kate Middleton me kancer; reagojnë Meghan Markle dhe Princi Harry!

Kate Middleton me kancer; reagojnë Meghan Markle dhe Princi Harry!

Meghan Markle dhe Princi Harry kanë lëshuar një deklaratë pasi kunata e tyre Kate Middleton njoftoi se ajo po merr trajtim kundër kancerit.

“Ne dëshirojmë shëndet dhe shërim për Kate dhe familjen dhe shpresojmë që ata të jenë në gjendje ta bëjnë këtë privatisht dhe në paqe”, thanë Duka dhe Dukesha e Sussex në një deklaratë për PEOPLE.

Princi Harry, 39 vjeç dhe Meghan, 42 vjeç, për herë të fundit dolën me Princeshën Kate dhe Princin William për një shëtitje të papritur në Windsor pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth në shtator 2022. Duka dhe Dukesha e Sussex ishin në Evropë për një sërë ngjarjesh bamirësie kur Mbretëresha Elizabeth vdiq në moshën 96-vjeçare.

Kate Middleton me kancer; reagojnë Meghan Markle dhe Princi Harry!

Të premten, Princesha Kate publikoi një video-mesazh për të treguar se pas operacionit të saj abdominal në janar, testet postoperative "kanë gjetur kancerin". Princesha e Uellsit shpjegoi se ajo është në "fazat e hershme" të kimioterapisë parandaluese dhe se ajo dhe Princi William morën kohë për t'ua shpjeguar situatën fëmijëve të tyre Princit George, 10, Princeshës Charlotte, 8 dhe Princit Louis, 5 vjeç, para shpalljes publike.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF