KreuCelebrity

Kënga e dytë më e dëgjuar në Spotify, "Tuta Gold' nga Sanremo

Kënga e dytë më e dëgjuar në Spotify, "Tuta
Playlista e Sanremos këtë vit ka bërë namin në Spotify.

"Tuta Gold" nga Mahmood për shembull është e dyta këngë më e dëgjuar në botë, menjëherë pas publikimit.

Sanremo i jep gjithmonë një tronditje të mirë muzikës italiane, por këtë vit ka ndikuar më gjerë se aq. Këngët që dalin nga Festivali, në fakt, e shtyjnë veten - çdo vit e më shumë - përtej kufijve kombëtare.

Nuk bëhet fjalë vetëm për emrat e mëdhenj. Për Andrea Bocelli, Laura Pausini apo Eros Ramazzotti. Këtë vit gjithë playlista e Sanremos ka qenë më e dëgjuara në botë.

'Tuta Gold' ka 15 milionë transmetime dhe është e para në Top 50 Italia, ndërsa Geolier është në vendin e 40.

Tags:

sanremo

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF