KreuCelebrity

Oprah Winfrey zbulon se si humbi mbi 18 kg!

Oprah Winfrey zbulon se si humbi mbi 18 kg!

Pas muajsh spekulimesh dhe akuzash, Oprah Winfrey ka vendosur të jetë transparente për rrugëtimin e saj në humbjen e peshës, duke konfirmuar se i është drejtuar mjekimit për ndihmë.

Në një intervistë me “People Magazine” të mërkurën, ajo pranoi se përdorte ilaçe si një mjet për të parandaluar luhatjet e peshës, duke ndjekur trendin e shumë të famshmëve të tjerë të Hollivudit.

“Tani e përdor pasi ndjej se kam nevojë për të”, tha Oprah. "Nuk është diçka për t'u fshehur”. Ndërsa Winfrey nuk zbuloi ilaçin specifik që po merr, ajo nuk përjashtoi mundësinë që ai të jetë ilaçi i diabetit të tipit II Ozempic.

Ozempic është bërë ilaçi i preferuar në Hollywood, me shumë njerëz që shohin rezultate të shpejta si rezultat i vetive kimike të tij, një zgjedhje e njohur në mesin e të famshmëve.

Mjekimi funksionon duke ulur aftësinë e trupit për të konsumuar ushqim, i cili është i dobishëm për diabetikët, por edhe i dobishëm për ata që dëshirojnë të humbin peshë.

Oprah Winfrey zbulon se si humbi mbi 18 kg!

Vendimi i saj për të eksploruar opsionet farmaceutike u bë më i dukshëm pas pjesëmarrjes në një panel diskutimi me ekspertë mjekësorë në korrik. "Kuptova se kisha fajësuar veten gjatë gjithë këtyre viteve për mbipeshën”, tha ajo.

 

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF