KreuCelebrity

Princi Harry mund të hiqet nga testamenti i Mbretit Charles III!

Princi Harry mund të hiqet nga testamenti i Mbretit Charles III!

Princi Harry mund të largohet edhe më shumë nga Familja Mbretërore pasi ka raporte që Mbreti Charles III, babai i tij, mund ta heqë Dukën e Sussex-it nga testamenti ndërsa ai lufton me kancerin. Mbreti Charles III, i cili u ngjit në fron në shtator 2022, është 75 vjeç dhe tashmë po përgatitet kur të përfundojë koha e tij në fron.

Kjo do të ishte në formën e një testamenti, i cili është një dokument ligjor që përcakton dhe përshkruan dëshirat e një personi që ka ndërruar jetë, gjë që do të ishte absolutisht kritike duke marrë parasysh marrëdhënien jo të mirë midis djemve të tij, Princit William dhe Princit Harry.

Është e paqartë nëse Mbreti do të punësonte një avokat për të kryer dhe ndërmjetësuar testamentin, por mund të mos ketë rëndësi në fund pasi ai mund të mos e përfshijë Harry-n në letër, pavarësisht se ata u takuan vetëm disa javë më parë, pasi Harry shkoi ta takonte pas diagnozës së kancerit.

Takimi mes dyshes u përshkrua si i tensionuar dhe i përzemërt dhe zgjati vetëm gjysmë ore, megjithëse Mbreti ishte "i prekur" që Harry bëri një përpjekje për t'u siguruar që babai i tij ishte mirë.

"Camilla dhe William po i kërkojnë Mbretit Charles III që të mos i lërë ndonjë trashëgimi mbretërore Harryt", tha një burim për RadarOnline.com. "Ata i shohin Sussex-ët si lakmitarë të famës që nuk mund t'u besohet".

Një burim tjetër tha: "William është i përkushtuar të mbrojë monarkinë me çdo kusht, edhe nëse kjo do të thotë shkëputje nga vëllai i tij”.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF