KreuCelebrity

Shakira ka një të dashur të ri; njihuni me të!

 Shakira ka një të dashur të ri; njihuni me të!

Shakira dhe Gerard Pique i befasuan të gjithë me ndarjen e tyre, dhe lajmi ‘pushtoi’ mediat botërore. E teksa ish-futbollisti zyrtarizoi lidhjen e tij me Clara Chia, këngëtarja kolumbiane nuk kishte bërë asnjëherë lëvizje përsa i përket dashurisë, por duket se tashmë ka një kandidaturë.

Sipas programit Telecinco, “Socialite’, artistja nga Barranquilla mund ta mbyllë këtë vit me një shoqërues të re në jetën e saj. Ai është Rafael Arcaute, një producent argjentinas, i cili në moshën 44-vjeçare ka gjithsej 18 çmime “Latin Grammy”. Sipas programit, Shakira është shumë e emocionuar për këtë mundësi të re në dashuri.

Shakira ka një të dashur të ri; njihuni me të!

Ka qenë gazetari Javier Ceriani që ka rrëfyer historinë e fundit të dashurisë së këngëtarit të 'El Jefe' dhe, sipas bashkëpunëtorit, Arcaute është "një njeri i kulturuar, poet dhe kompozitor”. Ai është i njohur, veçanërisht në Amerikën Latine, pasi ka punuar me këngëtarë të klasit botëror si Camilo. Ndonëse gazetari ka siguruar se ky informacion është tashmë në mediat e Amerikës Latine, ai ka mundur të konfirmojë se Arcaute tashmë ishte pas Shakirës kur ajo ishte me Pique-n, por kishte respektuar marrëdhënien me ish-futbollistin katalanas.

Megjithatë, duket se tani ai ka shkuar një hap më tej dhe "ajo po e lë në botën e saj. Ata kanë ndarë darka së bashku, edhe pse ajo e ndalon atë, ai vazhdon të ecë përpara dhe tashmë po pranon të marrë një hap më tej me këtë argjentinas”, thotë gazetari.

Sipas Cerianit, ajo që e bind më shumë artisten është mënyra se si ai sillet me të, "E pushton me humor, e pushton me detaje, me ëmbëlsi. Është një djalë shumë i qetë. Ka një profil shumë të ulët".

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF