KreuCelebrity

Shakira kritikohet ashpër nga fansat!

Shakira kritikohet ashpër nga fansat!

Përpjekja promovuese për albumin e fundit të Shakirës, “Las mujeres ya no lloran”, vazhdon mes vlerësimeve dhe kritikave. I frymëzuar dhe kushtuar Gerard Piqué, publikimi i albumit pason ndarjen e tyre shumë të përfolur në vitin 2022.

Ndërsa intervistat e sinqerta të Shakirës kanë marrë vlerësime, performanca e saj e fundit në Nju-Jork ka tërhequr kritika. Pas intervistës së saj në 'The Jimmy Fallon Show', ku ajo diskutoi hapur marrëdhënien e saj me ish-partnerin e saj, Gerard Pique, dhe sakrificat e bëra gjatë dhjetëvjeçarit që ata ishin bashkë, Shakira u ngjit në skenën për koncertin e saj në Times Square për të prezantuar albumin e saj përballë një audiencë masive.

Performanca, duke shfaqur një përzierje të hiteve të saj klasike dhe publikimeve të reja, shfaqi praninë e saj të pamohueshme në skenë. Megjithatë, u shfaqën akuza për sinkronizimin e buzëve, duke ndezur debate mes fansave dhe kritikëve.

Shakira kritikohet ashpër nga fansat!

Shfaqja filloi me një pamje mbresëlënëse të një ujku që depërton nëpër një dritare të madhe, duke vendosur skenën për interpretimin energjik të Shakira-s të "Hips Don't Lie". Ndërsa vokalet e saj fillestare ishin ‘live’, këngët pasuese përfshinin elementë të regjistruar paraprakisht, duke çuar në spekulime për vërtetësinë e performancës së saj.

Pavarësisht pranisë së saj dinamike në skenë dhe ndërveprimit të qetë me audiencën, kontrasti midis vokaleve të drejtpërdrejta dhe këngëve të regjistruara ishte evidente.

Ndërsa entuziazmi i audiencës ‘live’ ishte i dukshëm, reagimet në internet nxorën në pah kritikat rreth performancës së Shakirës. Ndërsa shpallen planet për një turne ndërkombëtar me albumin e saj të ri dhe hitet e kaluara, lindin pyetje në lidhje me trajtimin e elementeve audio dhe ndikimin e mundshëm në performancat e ardhshme.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF