KreuCelebrity

S`ka pak që u nda nga Roman Gavras, Dua Lipa lidhet me aktorin e njohur?!

S`ka pak që u nda nga Roman Gavras, Dua Lipa lidhet me aktorin e njohur?!

Nuk ka shume qe u nda nga Roman Gavras, dhe me duket Dua Lipa e ka harruar ish-partnerin e saj, pasi sipas medias Page Six këngëtarja me origjinë shqiptare është në një lidhje dashurie me aktorin britanik Calum Turner.

S`ka pak që u nda nga Roman Gavras, Dua Lipa lidhet me aktorin e njohur?!

Dua dhe Calum, i cili aktualisht po shfaqet në dy produksione të mëdha të Hollivudit, u panë duke kërcyer në një festë në Los Anxhelos për premierën e miniserialit “Masters of The Air” . Kjo ngjalli menjehere  thashetheme te forta se ata janë një lidhje. Një burim konfirmoi për Page Six se keshtu eshte vertet.

S`ka pak që u nda nga Roman Gavras, Dua Lipa lidhet me aktorin e njohur?!

“Është e lidhje e re, por ata janë të çmendur për njëri-tjetrin," tha burimi. Edhe pse janë ditët e para të lidhjes, statusi i marrëdhënies së tyre është padyshim goxha serioz, pasi Lipa mori pjesë në eventin që është i rëndësishëm për të. “Ajo ishte në premierë për ta mbështetur atë”, shtoi personi qe ka dijeni mbi jeten private te saj.

S`ka pak që u nda nga Roman Gavras, Dua Lipa lidhet me aktorin e njohur?!

Përveç “Masters of The Air”, i cili është prodhuar nga Tom Hanks dhe Steven Spielberg, 33- Turner vjeçar gjithashtu luan në filmin e fundit të George Clooney, ‘The Boys in the Boat’, i cili sapo ka dalë në kinema. Më parë ai u shfaq në dy filma në ekskluzivitetin ‘Fantastic Beasts’. Sa i takon anes personale, ai ka qenë në lidhje me Vanessa Kirby, e cila së fundi luajti në “Napoleon” dhe u nominua për një Oscar për “Pieces of a Woman” të vitit 2020. Por ndërsa karriera e tyre u ngrit, marrëdhënia  pësoi ulje dhe ngritje dhe ata gradualisht u larguan nga njeri-tjetri.

Dua sakaq, u mesua në fillim të dhjetorit se ishte ndare nga regjisori francez Gavras, pas 8 muajsh lidhje. Ajo më pare ka qene e lidhur me vëllain e Gigi dhe Bella Hadid, Anwar, nga viti 2019 deri në 2021.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF