KreuHoroskop

Horoskopi ditor, e enjte 19 tetor 2023

Horoskopi ditor, e enjte 19 tetor 2023

Dashi

Zemra për të dashuruarit është e mbushur me emocione dhe do të jetë e vështirë për të folur me ta. Mundohuni të mos e largoni partnerin/en nga ky gëzimi juaj. Shumë heshtje nuk është e mirë për dashurinë. Beqarët do të jetë në kërkim të miqësive të reja, por do të jetë më mirë që më parë të shmangni pasiguritë. Një rezultat i mirë në punë do t’ju pëlqejë. Angazhimi dhe këmbëngulja, por edhe aftësia janë letrat tuaja fituese.

Demi

Megjithë Hënën në kundërshtim me shenjën tuaj, emocionet do jenë të mira. Në frontin privat pranoni me entuziazëm propozimet e partnerit/es, pasi kjo do e bëjë atë të lumtur. Beqarët do të duhet të lënë pas të kaluarën dhe të vlerësojnë të tashmen. Vetëm në këtë mënyrë mund të jenë objektivë. Edhe sot mendja gjen hapësirën e duhur, po vijnë ide të reja. Zotoni veten për të zgjeruar gamën tuaj të veprimit.

Binjakët

Do të jesh plot energji, gati për të dhënë maksimumin në jetën tuaj në çift. Trajtojeni veten me një mbrëmje relaksuese me partnerin/en. Hëna është me ju! Ditë e bukur edhe për beqarët që mund të gjejnë dashurinë. Ju do të jeni të ëmbël dhe romantik si kurrë më parë! Do të keni ide më të qarta se si të lëvizni për të arritur qëllimet tuaja dhe për të forcuar pozicionin tuaj profesional.

Gaforrja

Një punë e paparashikuar do të minojë qetësinë e brendshme, por me ndihmën e Hënës në Akrep, do të jeni të qetë dhe do të relaksoheni me të dashurin/ën tuaj. Beqarët mund të kalojnë një mbrëmje të mirë në shoqërinë e miqve. Në punë pavarësisht gjithçkaje qëndroni konçiz në atë që kërkoni dhe propozoni.

Luani

Një ditë e vështirë për jetën tuaj private. Ju gjithashtu do të duhet të merreni me një çështje të vogël familjare, të përdorni kontaktin dhe të kuptuarit në mënyrë që të mos lëndoni të tjerët. Nëse jeni vetëm mund të njihni miq të rinj në rrjetet sociale, por bëni kujdes nga mashtrimet. Nëse punoni në varësi të të tjerëve, mund të keni konflikte me një epror, veproni me diplomaci.

Virgjëresha

Dashuria dhe seksi sot ecin krah për krah dhe do ju japin emocione intensive. Nëse bëni premtime, përpiquni t’i mbani ato. Shumë beqarë do të duhet të marrin një vendim të rëndësishëm, të dëgjojnë ndjenjat e tyre. Në punë do të shkëlqeni për iniciativë dhe shkathtësi dhe do të merrni rezultate të shkëlqyera.

Peshorja

Mërkuri dhe Saturni sot janë në kundërshti me shenjën tuaj, por do të përballeni me çdo problem, duke luftuar për të pushtuar zemrën e partnerit/es. Beqarët do të ndjehen të paduruar, do të bëjnë një përpjekje të vogël për të kuptuar të tjerët! Në punë do të jeni më të vendosur se kurrë dhe nuk do të ktheheni nga vendimi juaj.

Akrepi

Sot do të keni një ngarkesë të madhe të entuziazmit dhe euforisë, gjithçka do të jetë e mrekullueshme. Ju jeni gati për të planifikuar të ardhmen me partnerin/en tuaj! Beqarët do të jenë optimistë dhe të gatshëm për t’u argëtuar në takime. Kjo ditë hap perspektiva të reja në lidhje me jetën tuaj profesionale, shfrytëzojeni!

Shigjetari

Ndiq instinktet tuaja dhe zbukuro historinë tënde të dashurisë. Ju jeni intrigues dhe interesantë, partneri/ja nuk do t’ju rezistojë dhe do të bjerë në këmbët tuaja. Beqarët sot do të jenë shumë të sinqertë në çdo hap. Në punë vendos përqendrimin në plan të parë. Ju do të jeni të përpiktë dhe të rregullt për të shmangur rrezikun e shpërqëndrimeve dhe gabimeve.

Bricjapi

Qetësia juaj është sa e dukshme dhe e fshehur nën një dëshirë të madhe. Partneri/ja nuk do të vlerësojë disponimin tuaj, dhe kjo nuk do ju pëlqejë aspak. Sot, beqarët do të jenë në gjendje të zgjidhin një çështje delikate dhe do të jenë në gjendje të përmirësojnë një miqësi të vjetër. Në punë do të jesh i/e pamposhtur!

Ujori

Sot ju do të keni mbrojtjen totale të yjeve në marrëdhënien tuaj të dashurisë. Ju do të pushtoni partnerin/en tuaj dhe do të përjetoni emocione të pabesueshme. Beqarët do të marrin lajme të mira dhe mund të kalojnë një mbrëmje të lumtur në shoqërinë e miqve të besuar. Financat do të jenë të mira, por bëni një shqyrtim të kujdesshëm të llogarive.

Peshqit

Planetët në qiell janë në anën tuaj dhe ju sigurojnë momente të lumtura: një ditë me të vërtetë pozitive dhe e dobishme ju pret. Gëzim i madh në dashuri edhe për beqarët: sot ju mund të takoni personin e ëndrrave. Sot është një ditë e mrekullueshme edhe për punën, do të ofrohen mundësi të mira, nuk do të shmangen ato më të mirat.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF