KreuHoroskop

Horoskopi ditor, e hënë 16 tetor 2023

Horoskopi ditor, e hënë 16 tetor 2023

Dashi

Marsi do iu gjendet pranë gjate gjithë kësaj dite dhe do ua beje jetën ne çift akoma me te bukur sesa ka qene. Shfrytëzojeni sa te mundni çdo minute pranë partnerit. Beqareve me ne fund do iu buzëqeshë fati. Nuk do ndihen me vetëm sepse dikush do filloje te behet pjese pandashme e tyre. Ne planin financiar do bëni disa çmenduri qe mund t’ua prishin ekuilibrin.

Demi

Bashkëpunimi dhe komunikimi do mbizotërojë gjate gjithë kësaj dite ne jetën tuaj ne çift. Nuk do i mbani asnjë sekret atij qe keni ne krah dhe kjo do e beje lidhjen tuaj me te thjeshte. Beqaret do neglizhojnë disa mundësi te mira për takime dhe ky do jete një gabim i rende. Ne planin financiar duhet te vazhdoni te ruani maturinë dhe te mos shpenzoni kuturu.

Binjaket

Jeta juaj ne çift do jete si një det i qete gjate kësaj dite. Do kuptoheni me se miri me atë qe keni ne krah dhe nuk do krijoni asnjë konflikt. Beqaret duhet te përgatiten për një dite plot emocione dhe te papritura. Mos refuzoni takimet qe do iu kërkohen. Neptuni do iu sjelle shume fat ne sektorin e financave. Situata do përmirësohet me shume sesa ju mendonit.

Gaforrja

Dielli do shkëlqejë sot ne jetën tuaj ne çift dhe çdo gjë do shkoje me se miri mes jush dhe partnerit. Përfitoni për te diskutuar mbi te ardhmen apo për te treguar ndonjë sekret te mbajtur prej kohesh. Nëse jeni beqare nuk do keni as sot fat te gjeni princin e kaltër. Beni durim. Ne planin financiar do kaloni disa vështirësi te vogla, por shume shpejt situata do stabilizohet.

Luani

Lidhja juaj ne çift do ndikohet negativisht nga planetët sot. Do jeni te detyruar ta gënjeni shpesh partnerin ne mënyrë qe te mos krijoni debate me te, por edhe gënjeshtrat i kane këmbët e shkurtra. Kujdes! Beqareve nga ana tjetër do iu rrahe zemra shume fort. Ne planin financiar do gjendeni ne një situate delikate dhe aspak te favorshme për te kryer investime.

Virgjeresha

Do jeni gati te bëni edhe çmenduri apo sakrifica gjate kësaj dite me partnerin tuaj vetëm qe lidhja mes jush te forcohet me tepër. Edhe ai do jete gati t’ua plotësojë dëshirat. Beqaret do vazhdojnë te ëndërrojnë për dashurinë ideale, pasi as sot nuk do e gjejnë atë. Financat do jene te mira, por nuk duhet te shpenzoni pa pushim dhe t’ua nxirrni fundin.

Peshorja

Do jeni shume senuale gjate kësaj dite ne lidhjen qe keni krijuar dhe do kaloni momente te paharruara ne krahët e partnerit tuaj te dashur. Beqaret nuk duhet te ëndërrojnë me shume sesa duhet sepse do zhgënjehen nga realiteti. Qëndroni sa me shume me këmbë ne toke. Ne planin financiar do keni fat dhe do kryeni te gjitha shpenzimet qe kishit menduar.

Akrepi

Ne jetën ne çift nuk pritet te ketë asnjë problem gjate kësaj dite. Partneri do i kuptoje prioritetet qe keni dhe do ua plotësojë disa dëshira. Për sa iu përket beqareve, ata nuk do jene shume te privilegjuar, megjithatë sharmin qe kane duhet ta vene sa me shume ne veprim. Financat do jene goxha te qëndrueshme dhe aspak problematike.

Shigjetari

Nëse kohet e fundit keni menduar vetëm te argëtoheni sa me shume me partnerin, tashme ka ardhur koha t’i merrni gjerat seriozisht dhe te mendoni pak me tepër mbi te ardhmen. Beqaret do vazhdojnë te jene ne kërkim, por përsëri pa shume fat. Merkuri do iu mbështetë ne planin financiar dhe do iu ndihmoje ta kaloni situatën e vështirë ne te cilën ndodheni.

Bricjapi

Dite shume e tensionuar kjo e sotmja për te dashuruarit. Nuk do bini dakord me ato qe do iu thotë partneri dhe do kërkoni me çdo kusht te dale e juaja. Mos u tregoni irrealiste. Beqaret nuk duhet te bëjnë sakrifica përtej arsyes vetëm për te gjetur personin ideal. Financat do jene te mira, por duhet te vazhdoni ta ruani këtë ekuilibër sa me shume qe te mundeni.

Ujori

Jeta juaj ne çift nuk do jete aspak e qete gjate kësaj dite. Do keni here pas here mosmarrëveshje me partnerin, por ne mbrëmje pasioni do rindizet fuqishëm. Beqaret do e ndiejnë edhe sot peshën e madhe te vetmisë. Edhe pse do jene ne kërkim, nuk do e gjejnë personi ideal. Ne planin financiar mund te kryeni disa transaksione sepse situata do jete e mire.

Peshqit

Pas një periudhe jo shume te mire për jetën tuaj ne çift, marrëdhënia me partnerin do filloje te përmirësohet. Do kaloni me shume kohe se bashku dhe do flisni me lirshëm për gjithçka. Beqareve do iu duhet te bëjnë zgjedhje thelbësore te cilat do ua ndryshojnë tërësisht jetën. Ne planin financiar mos shpenzoni shume nëse nuk jeni te sigurte se situata është e qëndrueshme.

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF