KreuHoroskop

Horoskopi ditor, e martë 24 tetor 2023

Horoskopi ditor, e martë 24 tetor 2023

Dashi

Bëhuni gati për të jetuar një ditë plot energji pozitive, veçanërisht nëse jeni në çift. Kjo e martë do ju favorizojë të shpenzoni sa më shumë kohë me të dashurin/ën tuaj dhe të jeni të lumtur. Beqarët mund të kalojnë momente gëzimi me njerëzit më të rëndësishëm. Mbrëmje argëtuese familjare. Në punë, ambicia dhe dëshira për të realizuar projektet tuaja do mbështeten edhe nga yjet.

Demi

Ju ndjeheni të pakënaqur me marrëdhënien tuaj në çift. Për shkak të kokëfortësisë suaj mund të ketë keqkuptime me të dashurin/ën tuaj, por që mund t’i gjeni një zgjidhje. Zemrat e vetmuara do të jetojnë momente emocionuese falë njohjeve të reja. Mos bëni përpjekje për të marrë përsipër punë më të vështira se kapaciteti juaj në fushën ekonomike.

Binjakët

Nëse jeni duke përjetuar një marrëdhënie të re apo të vjetër sentimentale nuk do të ketë surpriza të veçanta, por yjet premtojnë momente magjike. Marrëdhëniet janë të kënaqshme! Ata që janë vetëm duhet të përpiqen të shmangin ndërlikimet e panevojshme nëse duan të jenë të qetë. Është një kohë e mirë për të marrë iniciativa që mund të përfundojnë mirë për financat tuaja. Nuk keni pse shqetësoheni nëse punoni vetëm ose në grup.

Gaforrja

Për të shmangur konfliktet me personin e zemrës, do të ishte më mirë të vendosni gjërat në një tekst të qartë. Mundohuni që gjithçka ta diskutoni me qetësi me partnerin/en dhe përballë njeri- tjetrit, jo në distancë. Beqarët do të jenë të shoqërueshëm, por edhe me plot kontradikta. Një vendim i qartë në punën tuaj i jep fund një periudhe pasigurie. Ju keni një dorë të lirë në zgjedhjen e qëllimeve tuaja.

Luani

Sot do shfaqni anën tuaj më të mirë romantike. Nëse doni që marrëdhënia juaj me partnerin/en të jetë përgjithmonë, kjo është koha për ta bërë këtë. Për beqarët do të ketë takime të reja dhe shumë të këndshme. Ju do të jeni mjaft të dashur dhe të edukuar me personat e rinj. Në punë është mirë që të kërkoni një rritje page ose të filloni një biznes më fitimprurës, por gjithashtu të jeni dhe të kujdesshëm.

Virgjëresha

Për fat të keq, nganjëherë gjërat e bukura nuk zgjasin shumë, por nuk mund të bëni asgjë për këtë. Nëse duhet të mbyllni një histori, bëjeni tani dhe largojeni të kaluarën. Beqarët  do të kenë kohë për të analizuar situatën e tyre për të vendosur se çfarë duhet të bëjnë. Mundohuni të shmangni shpenzimet e tepërta dhe të mos tundoheni nga investimet që duken shumë tërheqëse.

Peshorja

Merrni përparësi të plotë gjatë kësaj faze të favorshme në jetën tuaj private. Pasioni është i lartë dhe marrëveshja me partnerin/en është në momentin më të mirë se kurrë. Beqarët do të jenë plot me mendime pozitive dhe do të përpiqen të jetojnë çdo moment të kësaj dite me gëzim. Në punë mos u mbështetni gjithmonë te fati, sepse mund të keni shumë zhgënjime.

Akrepi

Ndonjëherë e sheh veten si një peshk jashtë ujit dhe këtë ndjenjë shqetësimi mendoni se e transmetoni tek ata që janë përreth jush. Jini më pak të shqetësuar dhe më të qëndrueshëm. Beqarët mund të jetojnë lidhje të komplikuara, prandaj bëjnë mirë t’i kushtojnë vëmendjen e duhur njohjeve. Financat do shënojnë një rimëkëmbje, kështu që ju mund të argëtoheni duke bërë blerje.

Shigjetari

Partneri/ja ju jep gjithë sigurinë dhe stabilitetin që ju nevojitet dhe kjo ju ka larguar nga surprizat. Kompensojeni duke menduar një gjest të bukur! Beqarët do të duhet të frenojnë impulsivitetin e tyre në mënyrë që të mos bëjnë një përshtypje të keqe në takime. Nismat e guximshme dhe vendet e reja të punës favorizohen sot. Besoni në aftësitë tuaja dhe ju do të shpërbleheni.

Bricjapi

Ju nuk mund të planifikoni të ardhmen nëse nuk zgjidhni më parë të kaluarën. Jepini përparësi marrëdhënies nëse doni të jetoni më mirë jetën tuaj në çift. Për beqarët do të jetë një e martë e mbushur me surpriza, por edhe me kontraste me disa anëtarë të familjes. Mundësitë dhe ofertat interesante të punës po shumëfishohen. Duke pasur parasysh fitimet e reja, ju mund të guxoni!

Ujori

Gëzojuni kësaj dite të qetë ju që jeni në një lidhje dhe përpiquni të relaksoheni për të rikuperuar gjendjen tuaj. Mundohuni të ndryshoni pamjen tuaj ose të organizoni një darkë jashtë për të fituar më shumë vëmendjen dhe dashurinë e partnerin/es. Pas një periudhe stresi, beqarët do të zbulojnë se mund të jetë më mirë që të kalojnë pak më shumë kohë vetëm. Një shpenzim i papritur ju bën më të kujdesshëm se sa duhet. Me frymën tuaj të iniciativës ju mund të rikuperoni humbjen e pësuar.

Peshqit

Vlerësoni këtë moment romantik dhe pasionant. Së bashku me partnerin/en do jetoni sot në një botë të mbushur me lumturi. Edhe ata që janë vetëm do të duhet të ndryshojnë pretendimet e tyre nëse duan të gjejnë shpirtin e tyre binjak. Aftësitë tuaja janë të pamohueshme, por kur përballen me një problem të madh, ato duken të padobishme. Mos e humbni besimin, ju do të jepni më të mirën nga vetja.

Tags:

horoskopi

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF