KreuHoroskop

Marsi përballet me Uranin, këto shenja duhet të bëjnë kujdes!

Marsi përballet me Uranin,  këto shenja duhet të bëjnë

Fundjava vjen me disa ndryshime, dhe fakti qe Marsi përballet me Uranin, nuk është një lajm fort i mirë për disa shenja!

Dashi –Diskutimet rreth një ndryshimi në vlera, preferenca dhe prioritete financiare lindin. Ndjenja e urgjencës mund t’ju bëjë të veproni shpejt për të siguruar një mundësi, megjithëse çelësi i suksesit përfshin bashkëpunimin.


Demi – Jeni të fokusuar në partneritete dhe intimitet ndërsa hëna hyn te Akrepi, megjithëse kontradiktat zbulohen pasi Marsi kundërshton Uranin. Ju po merrni përsipër të dilni nga një marrëdhënie dhe të shkoni në rrugë të ndara.

Binjakët – Ju jeni duke e çliruar veten nga kushtet në punën dhe rutinat tuaja të përditshme, ndërsa Marsi përballet me Uranin. Ndoshta është koha për të zbatuar disa ide radikale dhe për të shprehur kreativitetin tuaj!


Gaforrja – Mund të doni të flisni hapur pasi Marsi kundërshton Uranin, por kujdes sepse mund ta gjeni shpejt veten në situatë të nxehtë me miqtë dhe familjen nëse kërkoni dramë! Kjo është koha për të vënë re se ku mungon emocioni në jetën tuaj dhe për të gjetur frymëzim për të thyer mërzinë.

Luani – Duhet të jeni të vërtetë me veten tuaj! Jeta juaj personale mund t’ju motivojë për të marrë një rrugë rrënjësisht të ndryshme jete nga ajo ku keni filluar. Diçka vërtet mund të frymëzojë një ndryshim në mendje dhe zemër.


Virgjëresha –Po sfidoheni dhe është e lehtë të veproni pa menduar pasi Marsi kundërshton Uranin. Perspektivat dhe vlerat mund të ndryshojnë rrënjësisht mënyrën se si mendoni dhe komunikoni, ndoshta duke çarmatosur një qëndrim agresiv që keni marrë. Kujdes me shpejtësinë!

Peshorja –Mund të merrni disa vendime të vështira dhe të shpejta financiare, ose mund ta gjeni veten duke u tërhequr nga një marrëveshje investimi ndërsa Marsi përballet me Uranin. Pavarësisht nëse jeni duke shlyer borxhin, duke bërë një investim ose duke harxhuar diçka të bukur, gjeni kohë për të kontrolluar me veten nëse zgjedhja juaj vjen nga një mentalitet i mungesës ose në përputhje me vlerat tuaja të vërteta.

Akrepi – Shpërthimet brenda partneriteteve tuaja mund t’ju habisin ndërsa Marsi përballet me Uranin, duke ju inkurajuar të merrni hapësirë dhe të reflektoni mbi një qëndrim agresiv që mund të jeni duke e projektuar pa e ditur tek të tjerët. Mund të jetë më e vështirë të pranosh një thyerje zemre sesa ta lejosh veten të zemërohesh. Nga ana tjetër, mund të ndiheni të ndryshuar në mënyrë të pakthyeshme për mirë nëse i lejoni gjërat të bëhen pak të çrregullta në marrëdhëniet tuaja.

Shigjetari – Heqja dorë nga pritshmëritë nga të cilat ndiheni të sigurt mund t’ju shpëtojë nga rraskapitja dhe acarimi i panevojshëm, ndërsa Marsi përballet me Uranin. Me Marsin që është planeti i zemërimit dhe Urani planeti i kaosit, bota juaj mund të ndihet e kthyer përmbys dhe mund të kuptoni se e keni tejkaluar aftësinë tuaj nëse arrini një pikë shpërthimi me kolegët dhe aleatët. Shmangni tensionet.

Bricjapi – Mund ta gjeni veten duke u përballur me ndjenja kontradiktore rreth prestigjit dhe integritetit. Mund të ndiqni një rrugë që ndihet më e përmbushur në mënyrë organike teksa Marsi përballet me Uranin.

Ujori – Ju po e lini të kaluarën pas jush, duke u çliruar nga besimet dhe pikëpamjet që nuk përputhen ose nuk ju mbështesin në udhëtimin tuaj të jetës, kjo pasi Marsi përballet me Uranin.

Peshqit – Kujdes nga idetë që do keni sot pasi Marsi përballet me Uranin. Pikëpamjet dhe besimet e vjetruara nuk mund të ndezin pasionin tuaj për të kërkuar të vërtetën.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF