KreuStil Jetese

 “Sensuale Grillo” dhe “Sensuale Rosato”, për t’u shijuar me mikesha të mira!

Sigurisht që festat me mikeshat apo darkat me shoqërinë janë ndër kënaqësitë më të mëdha që i marrim jetës. Dhe shoqëruesja më e mirë e këtyre rasteve është një verë e mirë, për t’i bërë ato orë të paharrueshme.

Ndaj ne kemi menduar t'ju sugjerojmë dy etiketa të reja me origjinë italiane, “Sensuale Grillo” dhe “Sensuale Rosato”, prodhuar konkretisht në Sambuca di Sicilia, nga kantina prestigjioze "Fantini Wines".

 “Sensuale Grillo” dhe “Sensuale Rosato”, për

Për fatin e mirë, tashmë prej kohësh në Shqipëri mund të kemi çdo gjë që prodhohet në Itali dhe në gjithë botën, pa pritur gjatë e pa kaluar shumë kohë, e kjo falë "LM Comercial".

 “Sensuale Grillo” dhe “Sensuale Rosato”, për

Vera “Sensuale Grillo”, në ngjyrë të bardhë, është e freskët, me nuanca lulesh të verdha, pjeshkë dhe agrume. E shijshme dhe plot trup, me nuanca minerale. Pak e hidhur në fund. Kjo verë shkon më së miri me gatime peshku (gaforre), djathë të freskët, rizoto të lehtë, cous cous dhe supë peshku. Gjithashtu ideale do të ishte edhe me peshk të tymosur.

 “Sensuale Grillo” dhe “Sensuale Rosato”, për

Vera “Sensuale Rosato”, në ngjyrë rose, ka një buqetë me elegante jasemini dhe petale trëndafili, me nota delikate frutash të pjeshkës, pjeprit, grejpfrutit rozë dhe marshmallow. E freskët dhe e shijshme. Pak e hidhur në fund me një përfundim të butë.

 “Sensuale Grillo” dhe “Sensuale Rosato”, për

Kjo verë është e shkëlqyeshme për t’u shoqëruar me goca deti, havjar dhe gaforre. rekomandohet shumë me supë peshku, cous cous dhe foie gras. Po ashtu edhe me peshk të tymosur.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by L&M Comercial (@lmcomercial)

Këto dy etiketa mund t’i gjeni në restorantet më të mira në kryeqytet, si dhe në enotekat që drejtohen nga LM Comercial.

 

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF