KreuStil Jetese

Moda dhe arti italian mbërritën në Tiranë! Ja si u veshën VIP-at e ftuar në event

Mbrëmja e të hënës ishte e rezervuar për modën dhe artin italian që pas një pune disamujore mbërritën në kryeqytet. Modelja e suksesshme dhe sipërmarrësja e re Vivian Canaj dhe make up artistja e njohur italiane Ciara per Ciara, që e zhvillon karrierën në Mediaset, Rai, Vogue Italia dhe sfilatat e Giorgio Armanit prezantuan të hënën në ambientet e Hotel Plaza në kryeqytet përmes një eventi glamour kompaninë e tyre ODE Event & Managment si dhe sallonin Clara per Clara Beauty!

Në një atmosferë të veçantë dhe ndryshe në kryeqytet, emra të njohur të modës, artit dhe ekranit shijuan prezantimin e një koleksioni ekskluziv të stilistit Simone Marulli, i njohur për krijimet e fustaneve të mbrëmjeve dhe nusërisë dhe i shpallur si stilisti i vitit 2018 në Barcelonë. Krijimet e Marulli-t, i preferuari i mjaft VIP-ave në Itali, mes të cilave spikat Ilary Blasi, do të kemi fatin t’i gjejmë në Tiranë në sallonin Clara per Clara Beauty i ndodhur në zemër të ish-Bllokut. Eventi i organizuar nga ODE Event & Managment në bashkëpunim me kompaninë BLG pa të pranishëm enkas edhe Luca Mannucci-n, make up artistin e Armani-t dhe yjeve si Sharon Stone dhe Tina Turner!

Ja cilët ishin personazhe të njohur të ekranit, modës dhe artit që ishin të pranishëm në event dhe çfarë veshën ata. Gjithashtu ju njohim edhe me disa nga modelet e fustaneve të prezantuara përgjatë sfilatës.

Fotot: Fani Aliko

Vivian Canaj

Enada At’Nikolla


Manjola Nallbani, Sindi Tona, Ilda Lumani

Irma Libohova

Roberta Mone


Enkeleida Zeko

Xhani Shqerra, Manjola Nallbani

Greiss Petrovic


Eranda Libohova

Marcela Lati

Orinda Huta


Iva Tico

Era Xhabafti


Vangji Telo


Eni Shehu

Daljana Sejdia

Vivian Canaj, Ilda Lumani

Enada At’Nikolla, Ilda Lumani, Vivian Canaj, Manjola Nallbani

Dasara Karaiskaj

Eduart Deda

Sara Kolami

Xhesi Mucaj

Enkeleida Zeko, Vivian Canaj

Vivian Canaj, Niko Komani

Santana Comora
Endi Cini


Kiara Tito

Ilda Tafaj

Tags:

Home bordo

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF