12.5 C
Tirana
E diel, 26 Mars, 2023
spot_img

“TANTUM VERDE”, spraji për fytin që rekomandohet nga çdo mjek!

 

“Tantum Verde” është një ilaç kompleks për dhimbjet e kraharorit dhe sëmundje të tjera infektive, që shkaktohen nga mikrobe inflamatore nëpërmjet rrugëve të frymëmarrjes (hundës) dhe shijimit (gojës).


“Tantum Verde” është një ilaç anti-inflamator, i cili nuk përmban steroide dhe mund të aplikohet nga çdokush.
Përbërësi janë hidroklorur benzidamine, një derivat i indazoleve. Ajo ka veti anti-inflamatore dhe analgjezike, për shkak të shtypjes së sintezës së prostaglandinës dhe stabilizimit të membranave qelizore, në organizëm.

Arsyet e përdorimit:

Shërben për kurimin e sëmundjeve infektive dhe inflamatore, të zgavrës së gojë dhe faringut;
1.           Spraji për dhimbjen e fytit, “Tantum Verde” është një lëng pa ngjyrë, transparent dhe me erë karakteristike të nenexhikut.
2.            Ilaçi është brenda një shisheje me bombol dhe vrimë nxjerrëse, me një vëllim prej 30 ml (176 doza).
3.           Duke qenë se gjithmonë mundohemi të kursejmë sa më shumë vend, dizanji i shishes është i tillë që mund të paloset. Gjithashtu është higjenik dhe zvogëlon rrezikun e papastërtisë së hundës.
Vendi i origjinës është Itali. Në Shqipëri shpërndahet nga kompania farmaceutike Medicamenta shpk dhe gjendet në çdo farmaci!

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit