Dolën fitueset! Ja dy vajzat që përfaqësojnë Shqipërinë dhe Kosovën në Miss Universe!

Njëra brune, tjetra bjonde: këto janë bukuroshet që do të përfaqësojnë shqiptarët në Miss Universe. Pas një gare të fortë mes 26 vajzash dhe një përzgjedhjeje që për hir të së vërtetës nuk ishte aspak e lehtë, në fundin e spektaklit të bukurisë “Miss Universe Albania & Kosovo”, triumfuan vetëm dy. Paula Mehmetukaj do të përfaqësojë bukurinë shqiptare në eventin e rëndësishëm, ndërsa bjondja joshëse Blerta Veseli, Kosovën.


“Miss Universe Albania & Kosovo” ishte një shoë I mbushur me surprizë e të ftuar VIP si Anxhela Peristeri e Flori Mumajesi. Shoën e prezantuan dy modele të njohura,  Adrola Dushi dhe Xhesika Berberi, së bashku me moderatorin nga Kosova, Alaudin Hamiti.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article