Breakfast at Tiffany`s: Cilat janë gjërat që duhet t`i kenë të gjithë në garderobë!

Ka shumë arsye përse “Breakfast at Tiffany`s” ka hyrë në histori, dhe veshjet, janë një prej tyre! Hollyi ka frymëzuar prej vitesh femrat sesi të veshin fustanin e ngushtë të zi në pothuajse cdo event të rëndësishëm, por  ka edhe shumë elemente të tjerë të saj që magjepsin akoma si syzet në formën “cat eyes”, aq te dashura për adhuruesit e modës! Ka disa veshja dhe aksesorë që Audrey Hepburn i ka mbajtur në këtë film të famshëm, e që duhet të jenë pjesë e garderobës:

  • Fustani elegant i zi

  • Aksesorët shik

  • Pardesyja

  • Kombinimi rozë

  • Pulovra

  • Këmisha e bardhë oversize

  • Syzet e diellit “cat eyes”

  • Një gjerdan me perla

Previous ArticleNext Article