KreuStil Jetese

Receta me perla të kuqe!

Receta me perla të kuqe!

Krem limoni me biskota

Përbërësit: 1 limon, 1 shegë, 50 gr sheqer, krem pastiçerie, biskota dhe çokollatë

Përgatitja: Shkrini çokollatën me anë të një banjomarie. Më pas përzjejeni atë me krem pastiçerie derisa të krijohet një masë homogjene. Shtoni sheqerin, ndërsa biskotat grijini dhe hidhini në masën e përftuar. Merrni një limon dhe shtrydhni lëngun, të cilin hidheni ngadalë në kremin e përftuar në mënyrë që ai të fillojë të trashet.

Shërbejeni në një pjatë të thellë, duke e shoqëruar me kokrra shege

Tags:

Home bordo

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF