KreuCelebrity

Shakira ndalon fëmijët që ta thërrasin gjyshe! Nëna e Pique e shkatërruar!

Ndarja e Shakirës dhe Gerard Pique-s, pas më shumë se 10 vitesh lidhje, është lënë më e prekur gjatë rrugës me kalimin e javëve dhe muajve dhe e fundit ishte nëna e ish-lojtarit, Montserrat. Bernabeu, e cila thuhet se është veçanërisht e shkatërruar nga një situatë që ka të bëjë me nipërit e saj Sasha dhe Milan.

Sipas informacioneve të revistës “Lecturas”, Montserrat Bernabeu, e cila bëri gjithçka në fuqinë e saj për të mbajtur lidhjen mes djalit të saj dhe këngëtares kolumbiane, tani vuan, sepse nipërit e saj nuk e quajnë më gjyshe. “Nëna e Piques, e shkatërruar nga lufta e nisur nga Shakira. Siç u konfirmua për revistën Lecturas Dr. Montserrat Bernabeu luftoi deri në fund që djali i saj dhe Shakira të pajtoheshin. Sot ajo po vuan për nipërit e saj, të cilët nuk i thonë më gjyshe”.

Në këngën Sesionin 53 të Shakira i referohet mamasë së Gerardit kur thotë “Më latë si fqinj me vjehrrën”, ndërkohë që Revista Lecturas zbulon të gjitha sakrificat që prindërit e Pique kanë bërë gjithçkaqë gjërat të shkonin në mënyrën më të mirë.

Sot gjithçka është e ndërlikuar dhe zonja Montserrat është ajo që vuan, veçanërisht për nipërit e saj, në një marrëdhënie që u prish me Shakirën për tre arsye: një publikim i këngëtares në rrjetet sociale, diçka që Montserrat Bernabeu e përshtati si një mënyrë për t’i bërë presion; publikimi i fotografive të Gerard Pique dhe Clara Chia Marti me prindërit e lojtarit në Cerdanya; dhe ndarjen e rrjetit të kompanive që bashkonin dy familjet deri në ndarje”.

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF