KreuStil Jetese

Zendaya bashkohet me Labrinth për Performancën Surprizë në Coachella!

Zendaya bashkohet me Labrinth për Performancën Surprizë në

Fansat e Zendaya morën surprizën e jetës kur ylli i Euphoria iu bashkua Labrinth gjatë albumit të tij në Coachella.

Këngëtarja-aktorja 26-vjeçare performoi dy këngët e fundit të albumit të tij – “I’m Tred” dhe “All for Us”, e para prej të cilave u shfaq në serialin HBO. Surpriza epike shënoi performancën e parë live të Zendaya në shtatë vjet.

Zendaya ishte elegante për paraqitjen e saj, flokët me një stil të gjatë dhe me onde, ndërsa kishte një fustan rozë që shfaqte një bust korse dhe një bluzë të bardhë poshtë. Ajo e kombinoi look-un me çizme të zeza të larta deri në kofshë, një palë vathë argjendi dhe një unazë.

Fituesja e çmimit Emmy shkoi në Instagram Stories pas performancës për të shprehur mirënjohjen e saj për Labrinth që e la të bashkohej me të në skenë për atë që ajo e quajti një “natë magjike”.

“Faleminderit vëllait tim @labrinth që më ftoi dhe më dha hapësirën më të bukur të sigurt për të qenë sërish në skenë”, ka shkruar Zendaya. “Dhe për turmën sonte … Uau. Zemra ime është plot, nuk mund t’ju falënderoj sa duhet për dashurinë që mora sonte. Unë jam shumë mirënjohëse.”

Në një postim të veçantë në Stories e saj, Zendaya falënderoi edhe një herë Labrinthin dhe e quajti turmën e Coachella “të mrekullueshëm”, ndërsa ajo reflektoi për rikthimin e saj të rëndësishëm në skenë.

“Nuk kam dëgjuar kurrë të bërtitura të tilla gjatë gjithë jetës sime”, tha ajo. “Sapo ktheva, nuk dëgjova asgjë. Nuk dëgjova asgjë përveç juve, kështu që, më falni. Nuk e di se çfarë ndodhi, nuk e di se çfarë tingëllova. , por unë thjesht thashë: “E dini çfarë? Unë do të argëtohem dhe çfarëdo qoftë.”

Zendaya shtoi, “Ishte kaq e veçantë, dhe të gjithë po këndonin së bashku, dhe ishte thjesht ,ishte kaq e lezetshme. Pra, kaq, bukur. Faleminderit të gjithëve që më mirëpritët përsëri në atë skenë me krahë hapur. Ka qenë një kohë e gjatë, kështu që e vlerësoj.”

Ish-ylli i Disney-t filloi në muzikë më shumë se një dekadë më parë, me publikimin e albumit të saj të vetëtitulluar, Zendaya. Duke e zhvendosur fokusin e saj në aktrim, Zendaya ka qenë e hapur për vendimin e saj për t’u larguar nga muzika për të ndjekur një karrierë në ekran, së fundmi duke komentuar vendimin pas publikimit të “I’m Tred” në mars 2022.

“Unë u largova nga muzika shumë kohë më parë, për një sërë arsyesh, por ende e dua vërtet atë”, shkroi ajo në Twitter në atë kohë. “Mirëdashja dhe mbështetja që kam marrë ditët e fundit vetëm për një zhytje të vogël të gishtit të këmbës në muzikë do të thotë bota absolute për mua.”

Ajo ndau një ndjenjë të ngjashme me bashkëylltarin e saj në Spider-Man: No Way Home, Andrew Garfield gjatë një interviste të qershorit 2022 për Variety, duke i thënë aktorit se ajo gëzon anonimitetin që i jep personazhi i saj Eufori, Rue.

Unë po flisja me Sam [Levinson] për këtë më herët. Nuk e di nëse mund të bëhesha një yll i popit”, tha Zendaya për krijuesin e shfaqjes. “Kjo është sepse si aktore, kam një nivel anonimiteti që më pëlqen shumë. Dhe unë mund t’i rendit gjërat e mia, sido që të jenë, përmes një personazhi, dhe askush nuk duhet të dijë për të. Ndërsa në mënyra të tjera dhe mjete të tjera, jeni të gjithë ju gjatë gjithë kohës.”

Ajo shtoi, “Më pëlqen ideja që dikush tjetër, pikërisht Rue, mund t’i marrë këto gjëra. Unë jam larguar nga muzika shumë kohë më parë, për arsye të ndryshme.”

Zendaya nuk ishte e ftuara e vetme surprizë gjatë setit të Labrinth. Sia gjithashtu u paraqit në festivalin vjetor të muzikës për të performuar bashkëpunimin Sia, Labrinth, Diplo, “Thunderclouds”. Festat e fundjavës ishin po aq emocionuese, me muzikantin që solli Billie Eilish në skenë.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF