KreuBeauty

3 sugjerime bukurie nga Chanel për muajin maj!

3 sugjerime bukurie nga Chanel për muajin maj!

Chanel ka qenë prej kohësh një central elektrik në industrinë e modës dhe bukurisë. Ndërsa shtëpia e modës mund të njihet për fustanin e vogël të zi nga ikonikja Coco Chanel,  produktet e bukurisë së markës mund të gjenden në kompakte të vogla të zeza me paketim tejet elegant. Janë  pikërisht formulat e vendosura brenda paketimit luksoz që e bëjnë këtë brand vërtet novator. Nëse ju bëni pjesë tek ata që janë të apasionuar pas produkteve të bukurisë nga Chanel, për muajin maj marka sapo ka lancuar 3 sugjerime të reja.

Le Vernis- Tregoni ngjyrat tuaja të vërteta

Ndonjëherë, gjithçka që duhet është një spërkatje e ndritshme ngjyrash në thonj për të ngritur humorin tuaj. Shikoni koleksionin e ri Le Vernis 2023 të Chanel. Gama e manikyrave, e njohur për shkëlqimin e qëndrueshëm dhe përfundimin e ngjyrave të gjalla, është zgjeruar. Chanel tani mburret me një përzgjedhje që ka 24 nuanca të forta. Këtë sezon, 17 nuanca të reja u bashkohen shtatë nuancave emblematike që i përshtaten çdo humori dhe stili. Shumëllojshmëria e ngjyrave, nga të buta dhe delikate në të theksuara dhe të ndritshme, inkurajon kreativitetin dhe argëtimin.

3 sugjerime bukurie nga Chanel për muajin maj!

Les Beiges summer to go-  Paketime të vogla të adhurueshme për t’u marrë kudo me vete

Në vitin 1927, Mademoiselle Chanel vuri bast mbi stilin e jetës gjithmonë në lëvizje, duke i mbështetur gratë ndërsa mënyra e tyre e të jetuarit evoluonte. Gjithnjë novatore, ajo vendosi të vërë në dispozicion linjën e saj të produkteve të kujdesit të lëkurës dhe kozmetikës në përmasa më të vogla. Gjërat thelbësore të përditshme që mund të futen lehtësisht në një çantë dore, ose një pjesë të vogël bagazhi për arratisje të momentit. Chanel u frymëzua nga këto formate, sa argëtuese aq edhe praktike, për koleksionin e tij ‘LES BEIGES 2023’. Shtëpia ka rishikuar produktet e saj ikonë ‘LES BEIGES’, duke i ofruar ato në madhësi udhëtimesh ‘travel size’ me prodhime të kufizuara. Koleksioni Summer To-Go i LES BEIGES kap thelbin e një çehre rrezatuese dhe një pamje grimi me shkëlqim të shëndetshëm në formate miniaturë. Po aq sensuale dhe intuitive si kurrë më parë, elementët thelbësorë të LES BEIGES janë shoqëruesit e përsosur për të arritur një shkëlqim të freskët, në çdo kohë dhe për çdo rast.

3 sugjerime bukurie nga Chanel për muajin maj!

Hydra Beauty Micro Crème Yeux

 Kremi i parë hidratues mikrofluidik i syve nga Chanel, është formuluar me lulja e kamel e bardhë për të zgjuar dhe ndriçuar sytë e fjetur dhe të lodhur. Ky produkt është krijuar duke përdorur mikrofluidikë, një teknologji ekskluzive, e patentuar që kapsulon dhe ruan fuqinë e kamelave të bardha brenda mijëra mikropikave duke ofruar një përvojë unike shqisore ndërsa kap dhe vuloset në molekulat e ujit, për freski të menjëhershme dhe hidratim gjatë gjithë ditës. Formula e tij hidraton, forcon zonën delikate të syve, zvogëlon në mënyrë efektive shfaqjen e qeskave nën sy dhe rrathëve të errët dhe minimizon pamjen e linjave të holla. Sytë duken të freskët, rrezatues dhe të zgjuar, dhe janë gati për aplikimin e grimit.

3 sugjerime bukurie nga Chanel për muajin maj!

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF