KreuCelebrity

Arrestohet 33-vjeçari për ngacmim dhe ndjekje të Taylor Swift

Arrestohet 33-vjeçari për ngacmim dhe ndjekje të Taylor Swift

Një burrë është arrestuar dhe akuzuar për ngacmimin dhe ndjekjen e këngëtares Taylor Swift pranë shtëpisë së saj në Nju-Jork.

David Crowe, 33-vjeç nga Seattle, u arrestua të hënën pas një ankese për “një burrë të shqetësuar emocionalisht që sillet në mënyrë të papërshtatshme”, tha policia e Nju-Jorkut dhe konfirmoi se personi i arrestuar ishte akuzuar për ngacmim dhe ndjekje, sipas BBC.

Arrestohet 33-vjeçari për ngacmim dhe ndjekje të Taylor Swift

Incidenti vjen disa ditë pasi shtëpia e këngëtares amerikane dyshohej se ishte në shënjestër të hajdutëve ndërsa ajo ishte larguar duke mbështetur partnerin e saj, lojtarin e NFL, Travis Kelce, në ndeshjen e ekipit të tij City Chiefs kundër Buffalo Bills.

Arrestohet 33-vjeçari për ngacmim dhe ndjekje të Taylor Swift

Fansat shpesh përpiqen të hyjnë në shtëpitë e Taylor Swift në Nju-Jork, Kaliforni dhe Rhode Island, sipas BBC, duke shtuar se një burrë u arrestua në vitin 2022 pasi u përpoq në mënyrë të dehur të hynte në banesën e saj në Nju-Jork, dhe një tjetër u dënua me gjashtë muaj. burg pasi hyri në shtëpinë e këngëtares, ku policia e gjeti atë duke fjetur në shtratin e saj.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF