KreuCelebrity

Billie Eilish sulmon Taylor Swift: Sa zhgënjyese!

Billie Eilish sulmon Taylor Swift: Sa zhgënjyese!

Në një intervistë për Billboard, këngëtarja Billie Eilish, e cila së fundmi fitoi Oscarin e dytë për këngën e saj "What Was I Made For?" nga "Barbie", denoncoi praktikën në rritje të industrisë muzikore të lëshimit të "varianteve të shumta vinyl".

Albumi i Taylor Swift "Folklore", për shembull, kishte tetë variante vinili. Disa e kanë kritikuar këtë veprim si një rrëmbim parash. Eilish, 22 vjeçe, tha se trendi është krejtësisht "i kotë".

“Ne jetojmë në këtë ditë dhe epokë ku, për disa arsye, është shumë e rëndësishme për disa artistë të bëjnë të gjitha llojet e vinileve dhe paketimeve të ndryshme”, tha ajo. "Kjo rrit shitjet dhe rrit numrat dhe u merr atyre më shumë para”.

Billie Eilish sulmon Taylor Swift: Sa zhgënjyese!

“As nuk mund t'ju them se sa e kotë është. Unë as nuk mund t’ju shpreh se sa e kotë është. Më duket shumë zhgënjyese si dikush që përpiqem për të qenë e qëndrueshme dhe të bëj më të mirën që mundem dhe të përpiqem të përfshij të gjithë në ekipin tim për të qenë të qëndrueshëm.

Është kaq e kotë dhe është irrituese për mua që jemi ende në një pikë ku ju kujdeseni aq shumë për numrat tuaj dhe kujdeseni kaq shumë për të fituar para – dhe të gjithë artistët tuaj të preferuar e bëjnë këtë gjë”, vazhdoi më tej këngëtarja.

 

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF