KreuCelebrity

Gisele Bundchen flet për betejën me depresionin dhe sulmet e panikut: Nuk dija çfarë të bëja

Gisele Bundchen flet për betejën me depresionin dhe sulmet e panikut:

Në mes luksit dhe sukseseve, Gisele Bundchen ka folur së fundmi për betejat që ka kaluar me depresionin, me shpresën se fjalët e saj do të ndihmojnë dikë në një situatë të ngjashme. Modelja nuk ka qenë kurrë larg titujve mediatikë gjatë gjithë karrierës së saj, veçanërisht pas divorcit të saj nga Tom Brady në vitin 2022.

Bundchen gjatë një interviste të fundit në 'The Vieë', ajo foli për mënyrën se si ka luftuar me me depresionin dhe sulmet e panikut. “Nuk e kisha idenë se gjithçka ishte e lidhur me stilin tim të jetesës dhe ushqimi ishte një pjesë e madhe e tij”, tha Bundchen kur foli për të 20-at e saj të hershme dhe gjërat pozitive që erdhën nga ndryshimi i dietës së saj.

"Unë nuk po i kushtoja vëmendje. Unë thjesht po ecja me 160 km në orë”. Ajo vuri në dukje se ishte "një nga periudhat më të këqija të jetës saj" dhe se pavarësisht se vizitoi specialistë të panumërt gjatë një viti e gjysmë, ajo nuk dinte çfarë të bënte.

Gisele Bundchen flet për betejën me depresionin dhe sulmet e panikut:

Megjithatë, gjërat ndryshuan pasi ajo filloi të vizitonte një mjek natyral. “Më tha ‘Gisele, duhet të ndryshojmë dietën tënde’”, kujtoi ajo. "Dhe unë thashë: ‘Dieta? Çfarë lidhje ka kjo me sulmet e panikut?’ Dhe ai thotë: ‘Jo, ka të bëjë gjithçka me të’".

Gisele vuri në dukje se në atë kohë të jetës së saj ajo pinte kafe, pinte duhan dhe "ushqehej tmerrësisht gjatë gjithë ditës", dhe kjo po shkatërronte shëndetin e saj dhe po krijonte gjendjen në të cilën ajo ishte. "Gjithçka ndryshoi. Unë u bëra një person tjetër. Fillova të praktikoj meditim. Fillova të praktikoj joga. Fillova të praktikoj punën e frymëmarrjes. Ishte një rrugëtim i gjatë. Ushqimi, për mua, është ilaç”.

“Ndonjëherë bëj një smoothie”, vuri në dukje ajo, ndërsa shtoi se nuk ha kurrë sheqer të bardhë.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF