KreuCelebrity

“Kur bota…fajin ty ta hedh”, reagon për herë të parë fotografja e lidhur me Princ Lekën!

“Kur bota…fajin ty ta hedh”, reagon për herë

Tashme per publikun e gjere eshte Blerta, partnerja e re e Princ Lekes e jo me thjesht "fotografja".  Mes zhurmës mediatike që shkaktoi lidhja e saj me Princin, ndërkohë që po divorcohet me Elia Zaharinë, Blerta zgjodhi te qendronte larg reagimeve dhe daljeve publike.

“Kur bota…fajin ty ta hedh”, reagon për herë

Por së fundmi, ajo ka shpërndarë në profilin e saj në “Instagram”, poezinë “Në mundsh.." tw Rudyard Kipling e të interpretuar nga Reshat Arbana, ndoshta nje prej poezive me te bukura qe ekzistojne me nje mesazh tejet te forte e te thelle per jeten.

https://www.instagram.com/reel/C2rz5Spt0It/?utm_source=ig_web_copy_link

Me këtë poezi që konsiderohet “Himni i jetës”, Blerta duket sikur godet paragjykimet e publikut. Në mundsh ta ruash arsyen, kur bota humbet fillin, e fajin ty ta hedh dhe vetes t’i besosh,
sa herë tek ti dyshojnë e s’të përfillin, por edhe dyshimet drejt t’i gjykosh…, thuhet aty. Princi ia ka hedhe mbeshtetjen e tij permes një emoji “????...

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF