KreuCelebrity

Lisa Bonet dhe Jason Momoa, zyrtarisht të ndarë!

Lisa Bonet dhe Jason Momoa, zyrtarisht të ndarë!

Aktorja e “Ray Donovan” Lisa Bonet ka bërë kërkesë për zgjidhjen e martesës së saj me yllin e “Aquaman”, Jason Momoa, duke përmendur dallimet e papajtueshme, sipas dokumenteve gjyqësore të siguruara nga PEOPLE.

Lisa Bonet dhe Jason Momoa, zyrtarisht të ndarë!

Lajmi vjen dy vjet pasi Bonet dhe Momoa njoftuan publikisht ndarjen e tyre, megjithëse në dosjen e Bonet renditet data e ndarjes së tyre si 7 tetor 2020.

Bonet, 56, dhe Momoa, 44, u takuan në vitin 2005 dhe u martuan në vitin 2017. Ata kanë dy fëmijë: një vajzë 16-vjeçare dhe një djalë 15-vjeçar. Bonet është gjithashtu nëna e aktores së Batman Zow Kravitz, të cilën e ndan me ish-bashkëshortin Lenny Kravitz.

Bonet ka kërkuar kujdestarinë e përbashkët të fëmijëve të tyre dhe asnjë mbështetje bashkëshortore për asnjërën palë.

Lisa Bonet dhe Jason Momoa, zyrtarisht të ndarë!

Ish-çifti fillimisht u takua dhe u shfaq në një klub jazz, dhe u martuan fshehurazi në një ceremoni intime në Kaliforni më shumë se një dekadë më vonë. Ndonëse ata kishin vendosur ta mbanin këtë rast të fshehtë, Momoa më vonë i tha "Entertainment Tonight", E dini çfarë, unë jam i martuar me gruan time. Ishte vetëm një mbledhje e familjeve tona dhe për të festuar dashurinë tonë”.

Pesë vjet më vonë, ata njoftuan ndarjen e tyre në një postim tashmë të fshirë në rrjetet sociale. "Ne të gjithë e kemi ndjerë ndryshimet e këtyre kohërave transformuese”. thanë Bonet dhe Momoa në një deklaratë të përbashkët”. “Një revolucion po shpaloset dhe familja jonë nuk bën përjashtim… Ne po ndahemi. Po e zbulojmë këtë jo sepse mendojmë se është e vlefshme për mediat, por që ndërsa vazhdojmë jetën tonë, ta bëjmë këtë me dinjitet dhe ndershmëri”.

Lisa Bonet dhe Jason Momoa, zyrtarisht të ndarë!

Pavarësisht ndarjes së tyre, aktori i “Aquaman” dhe aktorja e “Angel Heart” theksuan asokohe se mes tyre nuk kishte asgjë veç dashurisë. Ata e përfunduan postimin duke thënë se prioriteti i tyre kryesor ishte bashkëprindërimi i fëmijëve.

 

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF