KreuCelebrity

Shakira kritikon filmin “Barbie”: Fëmijët e mi e urrenin atë!

Shakira kritikon filmin “Barbie”: Fëmijët e mi e urrenin

Shakira po kalon një moment të mirë në karrierën e saj pasi publikoi albumin e saj të fundit "Las mujeres ya no lloran" (Femrat nuk qajnë më).

Këngëtarja po promovon albumin e saj të ri, dhe gjatë intervistës së saj të fundit për revistën “Allure”, ajo foli për disa tema përtej muzikës, duke tërhequr vëmendjen me këndvështrimin e saj për filmin "Barbie", të cilin e kritikuar ashpër.

Shakira kritikon filmin “Barbie”: Fëmijët e mi e urrenin

Filmi i Greta Gerëig, Margot Robbie dhe Ryan Gosling në rolet e Barbie dhe Kenit nuk u ka pëlqyer aspak fëmijëve të artistes, madje ajo është shprehur se e urrenin atë.

"Djemtë e mi e urrenin absolutisht atë. Ata mendonin se ishte turpëruese. Dhe jam dakord, në një farë mase. Unë po rrit dy djem. Unë dua që ata të ndihen të fuqishëm, ndërsa respektojnë gratë. Më pëlqen kultura pop kur ajo përpiqet të fuqizojë gratë pa i grabitur burrave mundësinë e tyre për të qenë burra, gjithashtu për të mbrojtur dhe siguruar.

Shakira kritikon filmin “Barbie”: Fëmijët e mi e urrenin

Unë besoj në dhënien e grave të gjitha mjetet dhe besimin se ne mund t'i bëjmë të gjitha pa humbur thelbin tonë, pa humbur feminitetin tonë. Mendoj se burrat kanë një qëllim në shoqëri dhe gratë kanë një qëllim tjetër. Ne plotësojmë njëri-tjetrin dhe nuk duhet të humbasë”.

Shakira kritikon filmin “Barbie”: Fëmijët e mi e urrenin

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF