KreuCelebrity

U nominua për Oscars; reagon Billie Eilish: Do të thotë gjithçka për mua!

U nominua për Oscars; reagon Billie Eilish: Do të thotë

Billie Eilish është nominuar për Oscar në ceremoninë e ndarjes së çmimeve të këtij viti. Kënga “Ëhat Ëas I Made For çfarë u bëra?”, e interpretuar nga këngëtarja për filmin “Barbie” është në garë për çmimin ‘Kënga më e Mirë’.

Të nominuar në të njëjtën kategori janë edhe “The Fire Inside” nga filmi “Flamin’ Hot”, ‘I’m Just Ken” gjithashtu nga filmi “Barbie”, “It Never Went Away” nga “American Symphony” dhe “Ëahzhaze. (Një këngë për njerëzit e mi)’ nga filmi i Martin Scorsese “Killers of the Floëer Moon”.

Billie Eilish për të falënderuar Akademinë për nominimet e saj, ka bërë një postim në mediat sociale. Ajo ka publikuar në llogarinë e saj personale në Instagram, një foto në të cilën përqafon Margot Robbie, dhe krah saj shkruan,  “Faleminderit shumë anëtarëve të Akademisë që nominuan ‘Ëhat Ëas I Made For?’. I jemi pafund mirënjohës për këtë nder dhe për të qenë pjesë e ‘Barbie‘”.

U nominua për Oscars; reagon Billie Eilish: Do të thotë

Më tej këngëtarja u shpreh e nderuar që kanë marrë një nominim për këngën “What Was I Made For”, “Ne jemi shumë të nderuar që marrim një nominim për ‘What Was I Made For?’ Si adhurues të përjetshëm të filmit, partiturave filmike dhe çmimeve të Akademisë, kjo do të thotë gjithçka për ne. Ne i jemi shumë mirënjohës Akademisë, anëtarëve të saj dhe që jemi të njohur përkrah kaq shumë kantautorëve që respektojmë dhe admirojmë. Mirënjohja dhe falënderimet tona më të thella shkojnë për Greta Gerëig dhe Noah Baumbach të pakrahasueshëm për vizionin dhe ekzekutimin e tyre gjenial, të gjithë kastin dhe ekipin e Barbie, Lucky Chap Entertainment dhe ekipin e Warner Bros. Faleminderit Mark Ronson dhe Andreë Wyatt për gërshetimin e këngës sonë në këtë film. Dhe një përshëndetje të madhe për Margot Robbie për depërtimin e saj të jashtëzakonshëm si producente dhe performancën e saj të shkëlqyer që na preku aq thellë kur po shkruanim këtë këngë. Është me të vërtetë nderi ynë. Faleminderit”.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF