KreuCelebrity

Zbuloi tradhtinë e bashkëshortit; Sharon Osbourne ndan luftën me depresionin dhe 3 përpjekjet për vetëvrasje!

Zbuloi tradhtinë e bashkëshortit; Sharon Osbourne ndan luftën me

Sharon Osbourne ka ndarë luftën e saj me depresionin, teksa ka zbuluar se ka tentuar vetëvrasjen pasi mësoi lidhjen jashtëmartesore të bashkëshortit të saj Ozzy Osbourne. Gjatë shfaqjes së saj në "Cut the Crap" në Londër, Sharon me sinqeritet tha: "Ai gjithmonë, gjithmonë kishte grupe, dhe unë isha mësuar me këtë. Por kur e di emrin e personit, ku jeton dhe ku punon. Është një gjë krejt tjetër”.

Martesa e gjatë e çiftit u përball me një sprovë të madhe kur lidhja e Ozzy doli në dritë. Sharon, e cila ndan tre fëmijë me këngëtarin e Black Sabbath, shprehu besimin se mosha e madhe e fëmijëve të saj e lanë atë të aftë "të kujdesej për veten". Kjo ndjenjë pasqyron emocionet komplekse me të cilat ajo u përball teksa kalonte pasojat e tradhtisë së burrit të saj.

Në një kujtim prekës, Sharon tha: "Kështu që mora një mbidozë dhe u mbylla në dhomën e gjumit. Punonjësja u përpoq të hynte në dhomë dhe më pa". Kjo përvojë e tmerrshme nxjerr në pah thellësinë e dhimbjes së saj dhe masat e dëshpëruara që ajo ndihej e detyruar të merrte në atë kohë.

Zbuloi tradhtinë e bashkëshortit; Sharon Osbourne ndan luftën me

Pavarësisht trazirave, Osbournes përfundimisht gjetën një mënyrë për t'u pajtuar. Megjithatë, beteja e Sharon me depresionin vazhdoi ta ndjekë atë, duke e bërë atë të bënte tre përpjekje për vetëvrasje. Gatishmëria e Sharon për të ndarë përvoja të tilla personale shërben si një kujtesë për rëndësinë e ndërgjegjësimit për shëndetin mendor dhe sfidat me të cilat përballen edhe personazhet publikë.

Udhëtimi i saj nëpër këto kohë të vështira nënvizon qëndrueshmërinë dhe forcën e nevojshme për t'u përballur dhe për të kapërcyer vështirësi të tilla të thella emocionale. Sinqeriteti i Sharon për luftën e saj me depresionin dhe përpjekjet për vetëvrasje është një dëshmi e fuqishme e guximit dhe vendosmërisë së saj për të vazhduar të ecë përpara pavarësisht pengesave me të cilat është përballur.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF