KreuStil Jetese

"Ferma" vjen në Shqipëri; ‘reality show’ ku VIP-at mjelin lopët dhe punojnë tokën!

"Ferma" vjen në Shqipëri; ‘reality show’ ku

‘Reality show’ më i ri që pritet të fillojë së shpejti në ekranin shqiptare është “Ferma”. Ky ‘reality shoë’, i krijuar në Suedi në vitin 2011 nga Strix dhe i shitur më pas në 40 shtete, do të transmetohet në Vizion Plus dhe do të bëjë të mundur që gjithë VIP-at të lënë komoditetin e jetës së tyre dhe të zhvendosen për 3 muaj në një fermë, ku do të mjelin lopët dhe do të punojnë tokën.

"Ferma" vjen në Shqipëri; ‘reality show’ ku

“Ferma” vjen në Shqipëri falë producentes Holta Dulaku. Ky ‘reality show’ do të jetë në versionin VIP, dhe tashmë produksioni ka filluar punimet për realizimin dhe krijimin e stafit realizues që do të përzgjedh edhe personazhet që do të shkelin në fermën e parë shqiptare.

Formati parashikon që një grup me persona të famshëm VIP, të cilët do të zhvendosen në një fermë ku ka vetëm kafshë dhe vegla për të punuar tokën dhe për të bërë punët e fermës. Çdo javë ka nominime dhe konkurrentët eliminohen nëpërmjet televotimit nga publiku. Në finale tre ose katër konkurrentët e mbetur do të konkurrojnë për çmimin e madh një shumë parash të paracaktuar nga produksioni.

The Farm – Ferma do të transmetohet non stop në vëzhgimin e telekamerave në një kanal me pagesë në platformën Tring.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Vizion Plus (@vizionplustv)

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF