KreuStil Jetese

Shenja e horoskopit, së cilës i bëhet ëndrra realitet!

Shenja e horoskopit, së cilës i bëhet ëndrra realitet!

Demi – Pas buzëqeshjes së disa njerezhve mund te fshihet shumë dhimbje dhe trishtim. Në këtë periudhë të vitit, një mik i mirë mund t’ju tregojë se çfarë po ndodh në jetën e tyre. Do t’ju duhen sy të mprehtë që të jeni në gjendje të dalloni të vërtetën. Kushtojini vëmendje më të madhe.

Binjakët – Qe te arrini atë që dëshironi, duhet te punoni me shume dhe me zgjuarsi. Kujdes pasi mund të keqpërdorni përpjekjet tuaja dhe të sabotoni suksesin. Sidoqofte, e keni një plan për sukses.

Gaforrja – Keni nevojë për një strategji, duhet t`i vendosni vetes qëllime të arritshme. Sot mund të jetë një kohë e mirë për të parë nëse dikush mund t’ju ndihmojë.

Luani – Investoni në veten tuaj. Ju pëlqen të dukeni mirë dhe kthimi në palestër mund të jetë një mënyrë e shkëlqyer për të filluar qëllimet tuaja të fitnesit. Është momenti që së pari të zgjidhni veten dhe shëndetin tuaj.

Virgjëresha – Kohët e fundit sikur gjërat ndiheshin pak “të pakëndshme”. Ndoshta atmosfera tregon se një gjë e mirë po ju vjen. Ndoshta familja ose partneri juaj po planifikon një surprizë të këndshme për festat e fundvitit.

Peshorja – Mendimet fikse mund te prekin paqen tuaj mendore. Sot, lërini për ne fund shqetësimet. Mos u fokusoni vetëm në një gjë. Ulja e frikës suaj ndihmon shumë sot.

Akrepi – Investoni në gjëra që ju bëjnë të ndiheni të lumtur. Kjo është një kohë e shkëlqyer për të blerë mjete për një hobi ose për të investuar në produkte që do t’ju pëlqente t’i përdorni për të nxitur një talent që keni.

Shigjetari – Jenid duke humbur kohë duke u përpjekur të fitoni respektin dhe admirimin e dikujt.  Në vend të kësaj, lërini veprimet tuaja të flasin vetë. Nëse e shohin të tjerët, shkëlqyeshëm. Nëse nuk e bëjnë, ju ende do korrni rezultatet e përpjekjeve tuaja.

Bricjapi –Tranziti i Neptunit ju bën t’i perceptoni gjërat në një dritë të re. Mund ta keni të vështirë të mos humbisni në iluzionin e asaj që mund të kishte qenë, veçanërisht me Merkurin ne retrograd në shenjën tuaj.

Ujori – Një mik i mirë mund t’ju mashtrojë duke menduar se keni nevojë për diçka, ndërsa nuk keni nevojë. Mundohuni të mos e kaloni kohen duke ecur me të tjerët.

Peshqit – Ju jeni ai që jeni dhe ndonjëherë të perceptoni veten si më të madh se sa jeni ja vlen për të arritur një qëllim. Synoni lart sot, Peshqit. Iluzionet pozitive funksionojnë mirë për ju dhe ju ndihmojnë të vendosni për një ëndërr të largët që mund të bëhet realitet.

 

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF