KreuArt

Zbulohet treshja e prezantuesve të Festivalit në RTSH

Prej ditësh ka nisur të rritet kurioziteti për emrat që po lakohen në media rreth prezantuesve të edicionit të 54-t të Festivalit në Radio Televizionin Shqiptar. BORDO zbulon se protagonistët që do të ngjiten në skenë për të prezantuar festivalin janë: skenaristi dhe prezantuesi Pandi Laço, aktorja nga Kosova Gresa Pallaska dhe gazetarja Blerta Tafani. Një treshe, e cila pritet të sigurojë një festival, i cili siç deklaroi pak ditë më parë edhe drejtori  i RTSH-së, Martin Leka, do të mbahet mend gjatë. Pandi Laço do të jetë krah dy bukurosheve, jo vetëm si prezantues, por edhe skenaristi zyrtar i festivalit të 54-t, ndërkohë gazetarja Blerta Tafani, vjen nga studiot e TVSH-së, pas një eksperience të gjatë në media, si gazetare dhe spikere lajmesh. Mjaft kuriozitet ngjall emri i aktores Gresa Pallaska, e cila ngjitet në skenë, jo thjesht duke respektuar traditën e krijuar të festivalit, i cili prezantohet edhe nga përfaqësues nga Kosova, por edhe pas sukseseve në skenën e teatrit dhe kinemasë kosovare, por edhe një figurë e dashur për publikun përmes produksioneve televizive. Të tjetra lajme nga Festivali më i madh i muzikës në vend, premtojmë edhe në vijim, vetëm në BORDO.AL!

Tags:

Home Art

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF